ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Apleisti lėktuvai

Miške – legendiniai „Ан-2“

2017/06/29 Administratorius 0 Komentarų

Sveiki, puslapio „Apleista Zona“ skaitytojai! Šiandien sveikinuosi su jumis iš labai įdomios vietos. Nedidelė aikštelė miške, virtusi amžinojo poilsio vieta septyniems legendiniams An-2 lėktuvams. Liaudyje geriau žinomiems „kukurūzniko“ vardu. Gali būti, jog dalis skaitytojų jau matė šios vietos nuotraukas kolegų reportažuose. Važiuodamas sugalvojau, jog savo įspūdžius šį kartą reiktų pabandyti perteikti ne vien nuotraukomis, bet ir filmuota video medžiaga.

Istorija, siekianti Lietuvą

Vienmotorio lėktuvo AN-2 istorija siekia 1940-uosius. Garsus aviakonstruktorius Olegas Antonovas, tuo metu buvęs kito garsaus aviakonstruktoriaus A.S. Jakovlevo pavaduotoju, atvyko į Kauną ir domėjosi galimybe gaminti keleivinius lėktuvus lietuvio Antano Gustaičio aviacijos dirbtuvėse. Drąsiai galima teigti, jog būtent čia, Lietuvoje, ant popieriaus ir buvo padėti pirmieji kukurūzniko štrichai. Prasidėjus Antrajam Pasauliniam karui, planai šiek tiek sustojo, nes pirmenybė buvo skiriama kariniams užsakymams. Po septynių metų 1947 rugpjūčio 31d., į orą pakilo pirmasis bandomasis modelis SX-1 (Selskochoziaistvennij-1), kuris vėliau pervadintas AN-2. Modelis buvusioje SSSR buvo gaminamas iki 6-tojo dešimtmečio pabaigos. Sumąstytas pirminiame variante, kaip žemės ūkio reikalams pritaikytas lėktuvas, greitai tapo daugiatikslio panaudojimo lėktuvu. Biplanas pasižymėjo savo patvarumu. Taip pat vertėtų paminėti, jog An-2 leidžiama ekspluatacija yra iki -45°C, todėl jis praktiškai tiko visai buvusiai SSSR teritorijai, įskaitant ir šiaurę. 1948m. lėktuvas buvo gaminamas serijiniu būdu ir iki 1960m buvo pastatyta daugiau kaip 5000vnt. Lėktuvas buvo eksportuojamas į 26 pasaulio šalis.

Techninės charekteristikos
  • Ekipažas – vienas arba du pilotai
  • Ilgis -12,4 metrų
  • Aukštis – 5,35 metro
  • Variklis – Shvetsov ASh-62 746 kW (1000 AG)
  • Didžiausias greitis – 258 km/h
  • Didžiausias aukštis – 4500 m
  • Skrydžio nuotolis – 990 km
Video

Nuotraukos

Apleisti An-2Tvarkingai išrikiuoti apleisti lėktuvai.

Apleisti An-2Vienas iš jų – be nosies.

Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Apleisti An-2Lekiame ieškoti dar daugiau pamirštų vietų!

Šiam kartui tiek. Įspūdžių pilnos kelnės. Nesumeluočiau sakydamas, jog šiemet tai iki šiol įdomiausia lankyta vieta. Iki greito!

 

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

TECHNINIAI NESKLANDUMAI! Komentaro pabaigoje parašykite vardą, kuriuo prisistatote