ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Apleista vaikų stovykla pajūryje

2020/04/11 Administratorius 0 Komentarų

Jeigu dabar mums vasaros prabėga taip greitai, jog atsiminimų iš jos praktiškai nelieka, tai nesunku turbūt dar prisiminti, kokios jos ilgos atrodydavo prieš kelis dešimtmečius. Kas traukiniu atėjus vasarai važiuodavo į Vilnių, Kauną ir ten praleisdavo saulėtas liepos, rugpjūčio dienas, o kas atvirkščiai – traukdavo į kitą galą – prie jūros ir čia patirdavo nuotykių visiems ateinantiems mokslo metams. Mediniai nameliai, kuriuose apart lovos ir spintelės daugiau nieko nebūdavo, bendra didžiulė valgykla, prausyklos po atviru dangumi. Visos stovyklos atrodė daugiau ar mažiau vienodai, bet buvo Lietuvoje viena įpatinga. Pastatyta gerųjų dėdžių pačiose kopose, pro kurios langus iš tikro galima buvo matyti paplūdimį. Šiais laikais tikrai taip neleistų…

Varteliai

Plačiai praverti.

Įėjimas

Įėjimas šiek tiek primena kitą pasaulyje gerai žinomą stovyklą.

DuNumeracija ant kiekvieno namelio.

StovyklaNameliai šioje stovykloje buvo šiek tiek kitokie, nei visur kitur. Sujungtos patalpos sudarė ilgus pereinamus gyvenamuosius blokus.

NameliaiViduje sąlyginai erdvu.

TeritorijaTeritorijoje išliko visi senieji statiniai. Tarp jų taip pat – pirtis, baseinas.

BaseinasNemažas baseinas šalia pirties.

PirtisSELSELofanai…

Valgykla

Iš senosios valgyklos ne kas beliko, bet, jog jos čia būta, išduoda sienose įsiskverbęs bandelių ir kotletų kvapo miksas, nedidelis langelis indams atiduoti.

ValgyklaTuščios valgyklos patalpos.

VirtuvėPragaro virtuvės vaikėzas.

VirtuvėDar viena tamsi ir tuščia virtuvės patalpa.

Maisto sandėlisNetoli valgyklos – maisto sandėliukas.

Sandėlis

Viduje jokių marmeladų nebėra…

Sienų piešiniai

Vienoje iš nuotraukų jau matėt, jog prie įėjimo buvo du nedideli bokšteliai. Galima tik spėti kas čia buvo. Greičiausiai pirmame aukšte gyveno stovyklos vadovai, o virš jų buvo įrengti žaidimų kambariai mažesniems vaikams. Sienos išmargintos taip, jog primintų pilies bokštą.

SienosSienosPasakos ant sienų.

Aikštė

Lenta su lanku ir visu stulpu iškeliavo pas kažką į kaimą, bet šioje vietoje seniau buvo krepšinio aikštelė. Ant asfalto po žolėmis dar matosi baltos linijos.

StovyklaPamiršta ir pajūrio smėlio užpūstyta.

TuščiaVaizdas į jūrą.

StovyklaLiko tik rėmai.

KoridoriusTuščia, bet labai įdomu.

KambarysRadiatorių nebėra, langų nebereikia.

TvoraPaprastos medinės konstrukcijos statiniai reikalauja papildomos priežiūros. Bėgant metams didžioji dalis tokių stovyklų buvusio bloko šalyse tapo avarinės būklės ir tai būdavo pagrindinė priežastis dėl ko jos užsidarydavo. Išties unikalūs objektai apleistų vietų tyrinėtojams. Tokių miškuose liko ir daugiau, bet reikia gerai paieškoti. Keliaujame toliau. Iki greito susitikimo!

#Lietuva

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__