ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Apleistas Baltosios vokės dvaras

2016/09/17 Administratorius 3 Komentarai

Būnant Vilniuje šią gražią šeštadienio popietę kartu su kolega nusprendėme kur nors nuvažiuoti, aplankyti kokį nors objektą, kuris nebūtinai būtų naujas ir reikalautų išankstinio pasiruošimo ar specialios įrangos. Norėjosi ko nors paprasto, bet gražaus. Prisiminiau, jog pernai panašiu metu aplankėme apleistą Lentvario dvarą, kuris man iki šiol yra pati gražiausia matyta apleista vieta Lietuvoje. Apie Lentvario dvarą galite paskaityti čia. Sukilus pernai metų emocijoms užsinorėjau į dvarą. Užsinorėjau ir važiuojam. Staigiai prisiminiau kolegų jau prieš N metų aprašytą Baltosios vokės dvarą. Jų reportažų nuorodas pateiksiu teksto apačioje. Tai viena iš tokių vietų, kurias Vilniuje norėjau pamatyti. Fotikai ant galinės sedynės ir ekipažas jau pakeliui.

Istorija trumpai

Tikrai Jūsų šioje vietoje neužlaikysiu. Kaip visuomet, pateiksiu tik koncentruotą objekto istoriją ir šoksime prie nuotraukų. Prasidėjo veiksmas čia devyniolikto amžiaus viduryje, kai Tiškevičių užsakymu dvarą čia pastatė italų architektas. Kaip ir dvarui priklauso – buvo užsodintas gražus parkas, šalia dvaro įrengtas tvenkinys, kuriame buvo veisiamos žuvys.

Vokės dvaras 1939

Dvaro rūmų vieta taip pat yra išskirtinė. Visą Baltosios Vokės dvarą iš šiaurės ir vakarų pusės supo Vokės upė. Dvaro pastatas galiausiai buvo apleistas Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Į kultūros paveldo departamento saugomų objektų sąrašą šis dvaras yra įtrauktas.

Nuotraukos

Dvaro oficina

Baltosios vokės dvarasLaiptaiMedinės laiptų kolonos. Be abejonės – gražiausias šio dvaro akcentas!

Kolona

Šoniniai laiptaiRūsys

Mediniai laiptaiAntras aukštas

Antras aukštasŽidinysDekoro detalėsGraffitiRūsysRūsys


Kolegų reportažai

NiekoNaujo.lt

Pamiršta.lt


 

 

#Vilnius

Previous Post

Next Post

Komentarai

 1. Anonimas
  2018/07/16 - 8:13 pm

  Labai gražus dvaras. Norėjau paklausti ar lengva buvo patekti į vidų? :)

 2. Viktorija
  2018/07/16 - 8:14 pm

  Labai gražus dvaras. Norėjau paklausti ar lengva buvo patekti į vidų?

 3. Laiko pamiršti
  2018/07/17 - 12:19 pm

  Labai gražus dvaras… Ar lengva buvo patekti į vidų? :)

Parašykite komentarą

__