ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Onsrud karinė stovykla

2020/02/29 Administratorius 0 Komentarų

Neseniai grįžus iš kelių savaičių trukmės kelionės po Aziją, pastebėjau, jog kompiuteryje nuotraukų kiekis išaugo iki tokio skaičiaus, jog seniausias jau buvau spėjęs pamiršti. Ta proga, pasistengsiu šiek tiek „apsitvarkyti“ ir senumo tvarka, kiek įmanoma greičiau pasidalinti objektais, kuriuos aplankiau per praėjusį gerą pusmetį. Pradėkime nuo Norvegijos. Šiandien dalinuosi nuotraukomis iš dviejų karinių objektų, kurie yra netoli vienas kito. Tai – sena karinė bazė, kuri bėgant metams daug kartų keitė savo šeimininkus ir įdomi požeminė slėptuvė statyta APK metais. Pradėkime nuo karinės bazės.

Onsrud stovyklaOnsrud‘o karinė stovykla siekia 1663 metus. Dabartinė teritorija visų pirmiausia buvo paprasčiausia ferma, pastatyta karininkų kieme. Nuo 1922 m. Iki 1952 m. Adventistų bažnyčiai priklausė dalis Onsrud‘o karininkų miestelio pastatų, kuriuose jie buvo įsteigę savo tikėjimo mokyklą.

Onsrud stovykla

Antrojo pasaulinio karo metais šią mokyklą vokiečiai išregistravo ir ji buvo naudojama, kaip fronto kareivių perėmimo centras. Likusieji pastatai taip pat pakeitė savo paskirtį. Buvo įrengtos kareivinės, valgykla, karininkų namai. Norvegijos kariuomenė 1952 metais nusipirko šį objektą. Čia bazavosi Oslo ginkluotosios pajėgos, netoliese esančios „Nike“ artilerijos baterijos įgula ir vadovybė.

1996 onsrudKarinė stovykla 1996 metais.

Onsrud stovyklaTa pati vieta praėjus 24 metams.

Onsrud‘o karinė stovykla, kaip karinė įstaiga, buvo likviduota1998 metais Ir tais pačiais metais – parduota. Čia įsikūrė Raudonasis Kryžius ir naudojo šią įstaigą prieglobsčio prašytojų priėmimui.

Onsrud stovykla

Raudonasis Kryžius veikė iki 2004 m. Po to veikla Onsrūd‘e nutrūko ir iki šiol ši vieta yra apleista. Dauguma pastatų yra saugomi, kaip kultūros paveldo objektai.

Šiandien

Šiandien teritoriją vis dar saugo aukšta tvora su spygliuota viela. Vartai užrakinti ir visi įmanomi draudžiamieji ženklai ant jų pakabinti. Vieta paskutiniu metu tapo ganėtinai populiari tarp vietinių apleistų vietų tyrinėtojų, kai buvo nuimtos vaizdo stebėjimo kameros. Tiesa, visų pastatų aplankymą labai komplikuoja tai, jog teritorijoje elektromobiliu patruliuoja sargas. Nuotraukų dėl šios priežasties bus nedaug. Po gerų dvidešimt minučių buvome pastebėti ir maloniai išprašyti. Pasižiūrėkime, ką spėjau pamatyti.

Onsrud stovyklaŠtai toks apsaugos postas prie įvažiavimo į karinę bazę. Dabar tvora teritoriją juosia gerokai didesniu spinduliu, nei seniau ir nauji vartai yra apytiksliai už 200 metrų nuo čia.

Onsrud stovyklaPagrindinė valgykla. Kiek girdėjau iš vietinių – APK metais pastatė vokiečiai.

Onsrud stovykla Onsrud stovyklaKelios greitos nuotraukos iš arčiau ir žengiam vidun. Vienas iš nedaugelio pastatų, kurių durys buvo atidarytos.

Onsrud stovyklaValgyklos viduje. Išskirtinė architektūra.

Onsrud stovyklaOnsrud stovyklaOnsrud stovyklaValgyklos virtuvė.

Onsrud stovyklaOnsrud stovyklaGreičiausiai seniausias išlikęs pastatas teritorijoje.

Onsrud stovyklaOnsrud stovyklaBuvę karininkų namai. Greitai užeikime į vidų.

Onsrud stovyklaOnsrud stovyklaOnsrud stovyklaOnsrud stovykla

 

 

Onsrud stovyklaOnsrud stovyklaOnsrud stovyklaOnsrud stovyklaOnsrud stovyklaGeltonas pastatas nuotraukoje – kareivinės. Žengiam vidun.

Onsrud stovyklaTušti kareivinių koridoriai.

Onsrud stovyklaOnsrud stovyklaOnsrud stovyklaOnsrud stovyklaGinklų stendas kareivinių rūsyje.

Onsrud stovyklaOnsrud stovyklaOnsrud stovyklaOnsrud stovyklaOnsrud stovyklaPraėjus apytiksliai penkioms minutėms po šios nuotraukos padarymo buvau ties pastato su piramidės formos stogu kampu ir iš nugaros greitai privažiavo apsauga. Pasivaikščiojimas šioje vietoje baigiasi. Kviečiu greitai žvilgtelti į įdomią požeminę slėptuvę visai netoli šios karinės bazės. Atskiro reportažo jai nerašysiu, bet objektas panašaus laikotarpio. Taigi, bendrame kontekste visai tinka.

Onsrud stovyklaSlėptuvė statyta Antrojo pasaulinio karo metais.

Onsrud stovyklaHermetinės durys veda į kalno vidų.

SlėptuvėPirmoji tarpinė patalpa su dvigubomis durimis.

SlėptuvėSlėptuvėSlėptuvėĮdomiausia slėptuvės dalis – sena išlikusi šaudykla.

SlėptuvėSlėptuvėSlėptuvėSlėptuvėSlėptuvėSlėptuvėSlėptuvėSlėptuvėŠiam kartui tiek. Tai buvo paskutinis reportažas iš  objektų aplankytų lankant Norvegiją. Iki greito!

#Norvegija

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__