ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Pirmasis Vilniaus liftas

2015/10/24 Administratorius 1 Komentaras

Labai įdomus technikos paveldo objektas Vilniuje. Atradau visiškai atsitiktinai. Visa laimė, jog su savimi tuo metu turėjau fotoaparatą.

Pirmasis?

Taip, pirmasis Vilniuje. Rusijos caro laikais šiame pastate butus turėjo profesoriai, dailininkai, architektai, daktarai ir kiti svarbūs žmonės. Tuo metu liftas buvo tikra sensacija. Apačioje pastoviai budėdavo budėtojas. Prabangus senamiesčio pastatas jau perkopė 100 metų slenkstį. Tokios gražios laiptinės dar neteko matyti. Išlikusios originalios plytelės ir marmuriniai laiptai. Deja, bet lifto kabina neišliko. Liko tik lynai ir viršutinės lifto konstrukcijos. Fotografuojant sutikau vietinę namo gyventoją, kuri mielai papasakojo lifto istoriją. Pasak jos, atvykusi sovietų armija išmontavo lifto kabiną ir išvežė nežinoma kryptimi. „Aiškino, jog darbininkų klasei liftas nepriklauso”, – pasakojo vietinė gyventoja. Sovietai taip pat perpus sumažino butus. Seniau buvo aštuoni butai, dabar jų – 24. Senųjų butų durys taip pat išliko. Butų aukštis įspūdingas – 4 metrai. Viršuje taip pat yra didžiulis stoglangis. Dienos metu turbūt čia dar gražiau.

Nuotraukos:

Pirmas aukštasPirmas aukštas. Budėtojo posto vieta. Senoviški dviračiai pasitaikė labai laiku ir labai vietoje.

ŠachtaLiftas buvo suprojektuotas laiptinės viduryje.

Durelės

DekoracijaDekoruotos lifto durelės.

LaiptinėŠešėlisŠachtaŽvelgiant žemyn. Nors imk ir filmuok „Stairwell Chase“ sceną.

DurysIšlikusios originalios buto durys. Šioje vietoje labai puikiai atsiskleidžia šio pastato didybė. Kiekvienas butas su unikaliomis durimis. Net nereikia peržengti buto slenksčio, o jau galima nuspėti, kas per žmonės viduje gyvena.

Lifto mechanizmaiLifto mechanizmai.

Tam kartui tiek. Labai gaila, jog čia atsidūriau jau vėlai vakare ir teko fotografuoti prie dirbtinio apšvietimo. Visgi manau, kad objektui galima duoti dešimt balų!

#Vilnius

Previous Post

Next Post

Komentarai

  1. adis
    2015/12/06 - 5:11 pm

    Bet tai taip ir nepaminėjote, kuriame name šis liftas.

Parašykite komentarą

__