ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Didžiulė slėptuvė Klaipėdoje

Didžiulė slėptuvė Klaipėdoje

2017/06/06 Administratorius 0 Komentarų

Sveiki! Startavus vasarai, pasitinkame ją su dar vienu įdomiu objektu Klaipėdoje. Praeitą kartą keliavome į visiems miestiečiams žinomą istorinį viešbutį (skaitykite čia). Šį kartą aplankysime šiek tiek kitokią vietą. Šis požeminis bunkeris taip pat turi įdomią savo istoriją, bet apie ją, dėl mums visiems suprantamų  priežasčių, nekalbėsime. Nesinori, jog čia pradėtų plūsti smalsuoliai. Slėptuvė yra tikrai labai gerai išsilaikiusi. Gali atrodyti, jog čia jau spėjo apsilankyti jaunimėlis, bet taip nėra. Viduje pilna tokioms vietoms nebūdingų daiktų, nes Lietuvai atgavus nepriklausomybę, ji atliko sandėlio funkciją, o paskutinieji žmonės turėjo išsikraustyti labai greitai. Slėptuvės patalpos nepaprastai didelės, bet dėl laiko trūkumo ne viskas buvo užfiksuota.

Nuotraukos

GeneratoriusDyzelinis elektros generatorius. Retai sutinkamas eksponatas. Tokiems generatoriams pagaminti buvo naudojami seni tankų arba laivų varikliai.

Hermetinės durysSunkios hermetinės durys. Tyrinėtojų tarpe tiesiog vadinamos „hermomis“.

VentiliacijaOro ventiliacijos įrenginiai.

Seni baldaiŠaudyklaPožeminė šaudykla. Originalus apšvietimas buvo atkurtas pasitelkus laipiojimo įgūdžius ir panaudojant rankinį prožektorių.

ArchyvasSlėptuvės archyvas.

Senos vaizdajuostėsPirtisKoridoriai

Šiam kartui tiek. Iki greito!

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__