ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

„Drakono dantys“ Klaipėdoje?

2015/05/22 Administratorius 2 Komentarai

Šiandien Klaipėdos miškas ir jo legendos. Ne paslaptis, kad šiame miške antrojo pasaulinio karo metu vyko intensyvus pasiruošimas kovai. Kovai už Klaipėdos miestą. Einant mišku galima pastebėti daug apkasų ir blindažų, postų šauliams ir pylimų…

Pirma versija

… Bet vidury miško stūkso kažkas įdomesnio ir Lietuvoje lyg ir nematyto – dideli betoniniai luitai, labiau žinomi, kaip drakono dantys. Veikimo principas labai paprastas. Tankas užvažiavęs ant betoninių luitų būna spąstuose, o, kai apatinė jo dalis tampa atvira ir pažeidžiama – atidengiama ugnis. Kilometrui tokių įtvirtinimų būdavo sunaudojama apie 193 tonos metalo ir 5500 kubinių metrų betono. Toks užkardų tipas buvo plačiai naudojamas Antrojo pasaulinio karo frontuose. Ypač plačiai naudotas statant „Atlanto sieną“.

Objektas 1939-ųjų metų Klaipėdos žemėlapyje:

Žemėlapis

Nuotraukos:

Dantis krūmuoseBetoninis luitas krūmuose.

Dantų linijaĮtvirinimų linija.

Bendras vaizdasBendras vaizdas.

LuitaiIšdėstymas.

Vokiška kepurėBetoniniai luitai tapo miško staliukais. Apie tai byloja tuščios alaus skardinės, kurios mėtėsi aplinkui. Šiukšles surinkome.

KolegaKolega – masteliui parodyti.

Betoniniai luitai miškeAntra versija

Betoninių luitų forma, aukštis ir skaičius linijoje atitinka standartą. Vizualiai jie atrodo kaip garsieji drakono dantys, bet yra trys dalykai, kurie iš dalies neigia šią versiją. Visų pirma – nėra prieštankinio griovio. Taip pat išdėstymas labai neįprastas. Dažniausiai drakono dantys būdavo išdėstyti šachmatų lentos principu. Na, o trečias dalykas yra tai, kad linija labai trumpa. Tik 3×3.

Metaliniai išsikišimaiMetaliniai išsikišimai ant betoninio luito. Tokie yra ant kiekvieno, bet ne visur vienodai nupjauti.

Taigi, antra versija yra, jog čia stovėjo radaras ir šiandien matome jo pamatus. Kokio radaro čia būta – nėra aišku, bet iš dalies pamatai primena radaro ant Hageno kalno pamatus. Apie Hageno kalno radarą skaityti čia. Reiktų nepamiršti, kad netoliese yra vokiečių statyta baterija, kuriai jis galbūt ir galėjo priklausyti.

Apsamanojęs luitas

Apsamanojęs luitas.

Tam kartui tiek. Galbūt atsiras žmogus, kuris patvirtins kurią nors versiją.

Apleistazona@info.lt

Objekto koordinatės: 55° 43′ 52.74″, 21° 6′ 50.51

 

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Komentarai

  1. Ignas
    2016/04/03 - 2:00 pm

    Mano senelio versija yra ta, kad čia stovėjo ažūrinės konstrukcijos apžvalgos bokštas. Sakėsi dar prisiminantis tuos laikus, kai ten vežimėlyje vežėsi mano tetą ;)

  2. Anonimas
    2016/10/14 - 9:20 pm

    Va , norėčiau pateikti dar viena versija : priešlėktuvinės gynybos bokštas , kuriame sumontuotas lengvasis priešlėktuvinės artilerijos pabūklas skirtas kovai su žemai skraidančiais kovos lėktuvais.

Parašykite komentarą

__