ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Naujojo pasaulio prekybos centras

2020/09/13 Administratorius 0 Komentarų

Dar visai prieš pasauliui susiduriant su Covid-19, spėjome apsilankyti Tailande. Kaip ir visuomet – buvo keletą vietų, kurias būtinai norėjau aplankyti. Keli sekantys reportažai ir bus iš tų vietų. Šiandien –  apleistas prekybos centras, kuris yra puikiai žinomas tarp miestų tyrinėtojų iš viso pasaulio. Siurrealistinė vieta, kurios nuotraukas esate turbūt ne vienas matę internete. Tiesa, dabar ji jau gerokai pasikeitusi ir netekusi dalies savo žavesio. Vanduo iš požeminio aukšto buvo išpompuotas ir tūkstančiai auksinių žuvų 2015 metais išleista į platesnius vandenis.

DSC_2088-640x423Nuotrauka iš interneto (autorius: Jesse Rockwell)

Lėktuvui nusileidus Bankoke dar nebuvo aišku ar pavyks čia patekti. Forumuose radau daug įrašų, jog visi įmanomi patekimai į šią vietą jau yra uždaryti. Realybė visai kitokia. Patekimas ganėtinai paprastas.

„Naujojo pasaulio“ prekybos centras buvo uždarytas prieš 22 metus po to, kai buvo nustatyta, jog pastatas neatitinka saugumo reikalavimų. Po kurio laiko gaisras prekybos centrui „nunešė“ stogą ir stovi jis iki pat šiandien toks – kiauras. Dauguma vietinių tajų tiki, jog visa tai buvo suplanuota konkurentų, nes pastatas buvo per aukštas Bankoko senamiesčiui ir žlugdė smulkų verslą.

New world

Labai greitai požeminis prekybos centro aukštas prisipildė lietaus vandens ir ten pradėjo veistis uodų spiečiai. Vietiniai gyventojai, norėdami atsikratyti vabzdžių, įleido keletą žuvų. Greitai 5 tūkst. kvadratinių metrų plote jų priviso tūkstančiai. Vieta dėl savo unikalios atmosferos tapo traukos centru viso pasaulio apleistų vietų tyrinėtojams. Atėjo laikas ir mums čia apsilankyti.

VidujePagrindinis įėjimas. Šiandien per čia patekti į vidų neįmanoma. Apsauginiai vartai nuleisti ir užrakinti.

SalėAntrame aukšte. Vaizdas iš tiesų įspūdingas.

Langas

Visiems, kurie planuos ateityje čia apsilankyti, trumpai nupasakosiu, kaip tai atrodo. Vienintelis būdas be alpinistinės įrangos pasiekti antrą aukštą – lipant medžiu. Medį atrasite skersgatvyje už pastato. Šioje vietoje vietiniai prekybininkai laiko savo daiktus. Taigi, reikės judėti greitai, jog jūsų nepastebėtų. Vaikščiokite ratais, ir atsiradus progai lipkite medžiu iki antro aukšto. Pasitreniravus tai galima padaryti per keletą sekundžių. Sėkmės!

VidujePastato viduje ganėtinai švaru.

BalaPirmame aukšte dabar telkšo vos kelios balutės. Žuvų neliko…

ĮėjimasPirmame aukštePrekybaPrekybvietės smulkiai prekybai.

ApleistaNematomas Tailandas.

Eskalatorius Per aukštus galima judėti išlikusiais eskalatoriais.

LaiptaiBet geriau naudotis klasikiniais laiptais.

EskalatoriaiMenasGatvės menas.

LaiptaiCentrinis eskalatorius.

ElektronikaEskalatorius LangaiVidujeSeniau čia veikė liftas.

LaiptaiPiešinysEskalatoriaiAugalaiStogasSkylė stoge.

Prekybos centrasStogasGalima pasivaikščioti ant stogo.

StogasAtėjo laikas keliauti toliau. Iki greito!

 

#Tailandas

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__