ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Senasis Kauno kolektorius

2015/01/10 Administratorius 0 Komentarų

Šiandien atvykau į Kauną. Planuose jau seniai turėjau numatęs susitikimą su Apleisti.lt  Pirmasis objektas, kurį lankysime yra senosios Kauno kanalizacijos sistemos kolektoriaus fragmentas. Atrasti požeminį tunelį buvo ypač paprasta. Užteko porą minučių patyrinėti palydovinę  nuotrauką. Patekimas taip pat nėra labai sudėtingas. Gal labiau pavojingas, bet elgiantis atsargiai ir apgalvotai galima ramiai pasivaikščioti šiais Kauno požemiais. Svarbu niekuomet nepamiršti senos Cave Clan taisyklės: „When it rains, no drains!”.

Kolektoriaus statybos

Statybos buvo pradėtos dar 1924 metais. Tarpukariu šis kolektorius buvo skirtas nutekėti kritulių vandeniui. Kolektoriaus sienos ir skliautai raudonų plytų mūro. Kolektoriaus ilgis – beveik pusė kilometro. Lubų aukštis nesiekia dviejų metrų. Kolektoriaus dugne yra įrengtas atskiras siauras tuneliukas skirtas mažajam lietaus debitui surinkti.

UžsisukimasUžsisukimas.

Krioklys

Slidus nusileidimasSlidus nusileidimas.

Šulinio dangtis

Siaurasis tunelisAtskira vaga mažajam lietaus debitui surinkti.

PakilimasKolega prie pakilimo.

Vertikaliai pastatytas rąstasVertikaliai pastatytas rąstas.

Natūrali šviesaNatūrali šviesa.

Tunelių išsišakojimas

Tunelių išsišakojimas.

Subėga vanduo

Pasisukimas

SusiaurėjimasSusiaurėjimas.

KopetėlėsMetalinės kopetėlės.

IšsišakojimasDar vienas išsišakojimas.

Kanalizacija

Tam kartui tiek. Vieta tikrai įspūdinga. Pirmą kartą lankiausi plytiniame kolektoriuje. Jausmas visiškai kitoks, nei ankščiau lankytuose tuneliuose. Visiems požemių išsiilgusiems rekomenduoju!

#Kaunas

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__