ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Veikianti slėptuvė Klaipėdoje

2019/12/06 Administratorius 1 Komentaras

Sveiki, projekto apleistazona.lt sekėjai, šiandien grįžtame prie „ištakų“. Lietuvos uostamiestyje vėl šiek tiek dėmesio skiriame slėptuvėms. Prieš keletą metų mums pasisekė atrasti aukso gyslą. Apleistoje slėptuvėje radome nemažą sąrašą, kuriame buvo surašyta didelė dalis Klaipėdoje esančių požeminių (šaltojo karo laikotarpio) slėptuvių. Tiesa, kaip ir buvo galiima tikėtis, nemaža jų dalis dabar jau privačiose rankose ir gerokai labiau saugomos, nei, tarkim, Lietuvos nepriklausomybės aušroje. Teritorijos apsitveria tvoromis, perimetrą apsaugo judesio davikliai ir vaizdo stebėjimo kameros. Tiesa, kartais taip netgi geriau. Įdėjus pastangų, – turime galimybę pamatyti gerokai geriau išsilaikiusius objektus.

Šį kartą nusileidome į nemažą slėptuvę, kurioje deja, bet visos patalpos, išskyrus elektros generatoriaus, buvo užrakintos. Padariau keletą nuotraukų, bet nebūtų nieko naujo, jeigu ne veikiantis dyzelinis elektros generatorius, kurį pavyko užkurti. Tokį vaizdą mačiau pirmą kartą.

Slėptuvė

Nusileidus laiptais patenkame į slėptuvę. Įėjimą, kaip įprasta, saugo storos hermetinės durys.

Slėptuvė

Hermetinės durys kitu kampu.

Slėptuvė

Tarpinė slėptuvės patalpa. Dešinėje – jegainė. Priekyje – pagrindinis platus koridorius. Spustelėjus seną jungiklį visur įsižiebia šviesa.

Slėptuvė

Dyzeliniai generatoriai. Slėptuvės širdis.

Įžengus į generatorių patalpą, vien iš sklindančio degalų kvapo tapo aišku, jog senas Tarybinis generatorius yra naudojamas iki pat šių dienų. Žinant virš galvos esančio pastato paskirtį tai atrodo visiškai savaime suprantama. Užteko pasukti raktelį…

Slėptuvė

Šalia esantis generatorius – dalinai išardytas.

SlėptuvėSlėptuvė

Hermetinės durys jegainės patalpoje. Deja, bet užrakintos iš kitos pusės.

Slėptuvė

Trūksta durų…

Slėptuvė

Pagrindinis koridorius. Platesnis, nei įprasta. Panašu, jog kažkada slėptuvė buvo užsemta.

Slėptuvė

Ryšių spinta.

SlėptuvėSlėptuvė

Dar viena tarpinė patalpa kitame slėptuvės gale.

Slėptuvė

Išėjimas į viršų.

Nors daugelis patalpų užrakinta, bet pavyko pirmą kartą pamatyti pilnai veikiantį dyzelinį generatorių. Nepaprastas eksponatas. Dar viena slėptuvė išsaugota archyvuose. Gero vakaro!

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Komentarai

  1. Anonimas
    2022/03/06 - 5:57 pm

    Sveiki norėčiau paklausti kur galima šia slėptuve surasti

Parašykite komentarą

__