ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Didžiulė slėptuvė Klaipėdos uoste

2021/10/10 Administratorius 0 Komentarų

Per 10 metų Klaipėdoje jau spėjome aplankyti kiek daugiau, nei 20 Šaltojo karo laikotarpio slėptuvių, bet visą tą laiką mūsų planuose buvo viena, kurioje apsilankyti norėjome labiausiai. Ši išsiskiria iš kitų dėl keletos dalykų. Visų pirma – slėptuvė pastatyta ganėtinai vėlai. Giliai po žeme ji buvo įrengta prieš pat Lietuvai atgaunant nepriklausomybę. Kaip jau minėjau – ji įrengta neįprastai giliai po žeme. Statant slėptuvę tam buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Sudėjus visus šiuos dalykus ji tampa sunkiau pasiekiama ir natūralu – įdomesnė.

Slėptuvės planas

Pradėkime nuo slėptuvės plano. Akivaizdžiai matosi, jog didžiausią plotą užima laukimo salės. Šioje slėptuvėje savaitę išgyventi be didesnių problemų galėjo 500 žmonių. Slėptuvės bendras plotas 590m2.

Įėjimo durys

Kaip jau įprasta – įėjimą saugo kelios hermetinės durys. Nusileidimas į slėptuvę suplanuotas plačiais ilgais laiptais su turėklais. Įėjimo portalą papildomai saugo šarvuotos durys ir apsauginės grotos.

Evakuaciniai laiptai.

Noriu atkreipti dėmesį į evakuacinę šachtą. Ji puikiai perteikia vaizdą kaip giliai po žeme yra įrengta ši slėptuvė. Ar kada nors matėte tokius spiralinius laiptus požeminėje slėptuvėje? Aš asmeniškai matau pirmą kartą.

Laukimo salė NR.1
Laukimo salė NR.2

Šioje slėptuvėje vis dar šviečia keturios lemputės. Gultai vienoje iš laukimo salių jau išardyti.

Gultai iš arčiau.

Slėptuvėje yra įrengti oro valymo filtrai, vienas dyzelinis elektros generatorius. Klaipėdos uostas visuomet buvo pasienio teritorija, savo laiku slėptuvė turėjo tiesioginį ryšį su Maskva. Čia neradome daug mokomųjų plakatų. Nenuostabu, kadangi šis objektas visuomet buvo labiau karinis, nei civilinis.

Mokomieji plakatai ir maisto sandėlis

Čia taip pat buvo laikomos ne tik vandens, bet ir maisto atsargos.

Įranga
Deguonies balionai.
Vandens atsargos
Dyzelinis generatorius

Dyzelinis elektros generatorius – savotiškas trofėjus kiekvienoje slėptuvėje. Kiekvieną kartą smagu atrasti tokį egzempliorių. Šis agregatas esant ekstremaliai situacijai turėjo aprūpinti visą slėptuvę elektros energija.

Dyzelinis generatorius kitu kampu
Viena iš tarpinių patalpų.
Raktai nuo slėptuvės patalpų
Vyrų ir moterų tualetai
Priešgaisrinis mygtukas

Tokios mažos detalės kaip šis priešgaisrinis mygtukas daro šią slėptuvę įdomia ir verta dėmėsio. Tokį dalyką slėptuvėje taip pat matau pirmą kartą.

Hermetinės durys
Oro filtravimo patalpa
Slėptuvė

Gero likusio savaitgalio!

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__