ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Gaisras Kuršių nerijoje

2014/04/25 Administratorius 0 Komentarų

Šiandien trumpam atitrūksime nuo apleistų pastatų. Balandžio 25-ąją, penktadienį buvo gautas pranešimas, kad Kuršių nerijoje ir vėl kilo gaisras. Keli kilometrai už Klaipėdos buvo matyti balti dūmai, kylantis iš Kuršių nerijos pusės, o internete netrukus pasirodė pranešimai, kad ugnis vėl siaubia nacionalinį parką. Primenu, kad 2006 metais Kuršių nerijoje įsiplieskęs gaisras išdegino 235 hektarus ploto. Gaisras buvo likviduotas praėjus penkioms dienoms. 2006-ųjų gaisras dėl savo masto buvo pramintas amžiaus gaisru. Regis prieš aštuonerius metus Smiltynę siaubęs gaisras vėl užsimojo prieš vieną gražiausių Lietuvos kampelių. Ugnis plito žaibiškai, dėl Juodkrantės gyventojams iškilusios grėsmės buvo paskelbta nepaprastoji padėtis. Vakare ugnies plitimas buvo sustabdytas, bet vis dar vyksta požeminis degimas.

ŽemėlapisPranešta, kad ugnis palietė apie 130 hektarų ploto.

Sekmadienio rytą važiuodami link gaisravietės nežinojome, kokio vaizdo tikėtis. Jau iš tolo buvo galima užuosti, kad netoliese neseniai kažkas degė. Galiausiai atvykome. Patys pirmieji mus pasitiko besiilsintys ugniagesiai ir iš karto paklausė: Kur vykstate?” Taip pat pridurė: Rūkyti čia negalima”. Panašu, kad humoro jausmo jie dar neprarado. Veliau tuo įsitikinsime.

STOP juosta

Praėjus patikros postą” ir pakilus į kalniuką atsivėrė visas vaizdas. Cituoju kolegąAleksandrą: Kaip po branduolinio karo”. Vaizdas išties buvo kraupus. Kur tik pažvelgsi – išdegęs miškas. Iš žemės rūksta dūmai, ore aitrus degėsiu kvapas.

Autocisterna

Štai kelios nuotraukos:

Atsivėręs vaizdasAleksandras fotografuojaRūkstanti žemėVisas plotas padengtas pelenais.

Ugniagesys ant keturračio motocikloPaėjėjus šiek tiek toliau galima pažvelgti ir iš aukščiau. Teritorijoje pastoviai patruliuoja ugniagesiai.

Kuo toliau į mišką, tuo vaizdas baisesnis:

Apanglėję medžiaiSudegęs miškas prie kelioApanglėjusi šakaGaisro metu buvo rasta nemažai užsilikusios antrojo pasaulinio karo amunicijos. Vietomis pastebėjome STOP juosta atitvertas teritorijas. Gaisravietėje ne karta lankėsi ir išminuotojai.

STOP juosta atitverta teritorijaUgniagesiams toli gražu darbo diena dar nesibaigė. iš dūmuose paskendusio miško galima buvo girdėti racijos garsus, o tolumoje važinėjo sunkiasvorė technika.

UgniagesiaiAutocisternosAtlekianti autocisternaUgniagesių visureigisŠypsenos veiduose, ko gero, reiškia, kad blogiausia jau praeity.

Kiaura žarnaIškraunamos žarnosGaisrininkas iš GargždųNuotraukoje – gaisrininkas iš Gargždų. Dėkui jam, kad padėjo susigaudyti teritorijoje.

Ugniagesių autocisternaAutocisterna iš šonoPrižiūrėti teritoriją padeda ir jauni Lietuvos kariai:

KarysKariai padeda sukasti žemę
Dar vienas karysVietomis mėtosi kiauros gesinimo žarnos:

Žarna iš Neringos Dar viena žarnaSiaurais takeliais ir klampiais smėlynais be perstojo lekia ugniagesių automobiliai:

Greitai lekianti autocisternaDulkes kelianti autocisternaKelios nuotraukos padarytos einant link štabo:

Išsišakoję medžiaiKelių išsišakojimasPriešgaisrinė perkasaAutocisterna ant kalniukoSujungimasGaisro gesinimui vanduo taip pat buvo siurbiamas iš marių.

Vaizdinis įrodymas, kad ugniagesiai gesindami mišką rizikavo savo gyvybėmis:

Sudegusi autocisternaSudegusi ugniagesių autocisterna.

Užklimpusi autocisternaMašina užklimpo ir ugnis ją tiesiog pasiglemžė.

Sudegusi padangaŽvelgiant iš šonoGrandininis pjūklas „STIHL”Sudegęs grandininis pjūklas „STIHL”.

Sudegęs gesintuvasAutocisternos priekisKabina iš priekioSudegusi kabina iš viršausŽvelgiant iš priekio

Galbūt tai ir buvo gaisro priežastis? Pabaigai norėčiau padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie gaisro gesinimo. Belieka tikėtis, kad priežastis, kodėl kilo milijonus kainuosiantis gaisras bus išsiaiškinta. Iki greito!

Papildyta

Bendras išdegusio miško plotas sudaro 117,6 hektarų. Nustatyta, kad žala gamtai siekia 45 mln. litų. Miško gaisro gesinimas atsiėjo 36,4 tūkst. litų.

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__