ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Memel-Nord pietinis artilerijos blokas

2014/05/19 Administratorius 1 Komentaras

Karšta pavasario diena Klaipėdoje. Vieni po dienos darbų traukia link pajūrio, o kitiems geriausia vieta atsivėsinti – šaltas ir drėgnas bunkeris. Tamsioji Memel-Nord pusė. Taip šią vietą aprašė Donatas iš puslapio Nieko Naujo. Visiškai pritariu tokiam apibūdinimui.

Memel-Nord baterija sudaryta iš dviejų atskirų blokų. Vienas  sutvarkytas ir visiems žinomas. Na, o kitas deja apleistas. Tiesa, Memel-Nord įgulos vyrai kovo mėnesįatliko talką pietiniame bloke ir šiai dienai jis yra visiškai išvalytas nuo šiukšlių. Šiandien į jį ir leidžiamės.

KopetėlėsBunkeriams įprastos kopetėlės.

Požemių voratinklis


Mechanizmas skirtas sviediniams į šaudymo aikštelę pakelti:

MechanizmasLifto rankenaIšlikusios medinės detalės


Bloko žiedasPraėjimasSanitarinis mazgasUžmūrytas praėjimasIšsprogdintas bloko pusėPietinis, antrasis artilerijos blokas karo metu buvo dalinai išsprogdintas.

Susprogdintas kazematas

Kolega VaclovasBunkerio patalpaVentiliacijos angaPasieniečių žymėjimai1955-aisiais metais baterija buvo išformuota ir čia įsikūrė pasieniečių sarginis štabas. Virš durų daug kur išlikę žymėjimai.

SiluetasAleksandras lenda į šachtąIšdėliotos žvakutėsSvastikaPabūklo pėdsakaiPavojingai pakibę betono luitaiŠiame bloke lankausi jau ne pirmą kartą, bet turiu prisipažinti, kad kaskart jame atrandi viskažką naujo. Iki greito!

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Komentarai

  1. Ignas
    2016/04/17 - 8:29 pm

    Liuko anga šviežiai užvirinta, į šį bunkerį galima patekti tik per griuvėsius.

Parašykite komentarą

__