ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Kairių poligonas

2013/08/12 Administratorius 2 Komentarai

Kairių poligonas buvo įkurtas 1949 m. Klaipėdos rajone. 1995 m. birželio 17 d. priskirtas Lietuvos kariuomenės reikmėms. Šiuo metu priklauso kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų pėstininkų batalionui.

Poligono teritorijoje yra aštuoni mokymo laukai, dvi šaudyklos su įranga, sprogmenų naikinimo, granatų mėtymo aikštelės, autodromas. Poligone praktinius įgūdžių įgauna bazinio kario savanorio įgūdžių kurso kariai ir kitų kursų klausytojai, vykdomas bataliono karių kovinis rengimas. 2004 m. karių rengimui Taikos rėmimo operacijoms ir mokymams kautis mieste įrengti kontrolės postai ir „Marių” miestelio imitacija bei stovyklavietės. Kairių poligone mokomasi ir ekstremalaus vairavimo. Tam tikslui įrengta speciali trasa, primenanti Afganistano kelius. Kairių poligonas pagal geografinę padėtį ir galimybių specifiką yra vienintelis poligonas Lietuvoje, kur vienu metu tarpusavio sąveikos pratybas ir mokymus gali vykdyti karinės oro, jūrų ir sausumos pajėgos. Kairių poligone pratybas organizuoja ir kiti kariuomenės daliniai, pasienio bei priešgaisrinė tarnybos, kitos organizacijos.

Teritorijos žemėlapisTeritorijos žemėlapis.

Poligono teritorijaInstruktoriaus takelisViršuje vaikšto instruktorius ir stebi, kaip yra atliekamos pratybos imituotame pastate.

Dūminis užtaisas

Dūminis užtaisas naudojamas pratybose.

Antroji kuopaRaketaImituotas kaimasKaimas išgalvotu pavadinimuŽenklas žymintis kaimą išgalvotu pavadinimu „Marių”.

MinosAchtung Minen!

BokštelisPaliktas transportasSunkvežimio kabinaDar vienas sunkvežimisŽvelgiant pro langąŽvelgiant iš priekioDar vienas namasDar vienas imitacinis namas.

Kolega rado rado vamzdįGediminaičių stulpaiGediminaičių stulpai.

Kolega snaudžia

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Komentarai

 1. Doj
  2016/04/23 - 7:45 pm

  Ar poligonas vis dar veikia? Ar būtų galima nuvažiuoti jį apžiurėti?

  • Administratorius
   2016/04/24 - 3:39 pm

   Veikia. Manau galima, jeigu tuo metu nevyksta pratybos.

Parašykite komentarą

__