ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

JAV Nacionalinio saugumo pasiklausymo stotis

2013/08/27 Administratorius 0 Komentarų

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje Berlyne įsikūrė pasiklausymų stotis, kuri priklausė JAV Nacionalinio saugumo agentūrai (NSA) . JAV ir kai kuriems britų agentams buvo labai palanku šioje vietoje šnipinėti komunistinį Rytų Berlyną. Balti rutuliai atrodantys lyg milžiniški golfo kamuoliukai buvo antenos. Esant stipriam vėjui pasiklausymo stotis buvo labai pažeidžiama.

Stotis dirbo 24 valandas per parą trimis aštuonių valandų pamainomis. Darbuotojai buvo pasirinkti dėl jų intelekto lygio. Net prabėgus tiek daug metų stotyje dirbe šnipai nenoriai pasakoja apie darbą joje.
“Teufelsberg” yra 80 metrų aukščio dirbtinė kalva vakarų Berlyne Grunewald miške. Ji sukurta iš II Pasaulinio karo nuniokoto Berlyno šiukšlių. Kalnas buvo pavadintas “Teufelsberg” dėl ežero “Teufelssee” ( Velnio ežeras ) esančio kaimynystėje.

Kaip atrodė  seniau:

Sena nuotrauka. NaktisSena nuotrauka 1965mSena spalvota nuotraukaSena nespalvota nuotrauka 1975mSena nespalvota nuotraukaWehrtechnische FakultätGiliai po kalnu yra palaidota nacių karinės technikos kolegija ( Wehrtechnische Fakultät ). Sąjungininkai bandė naudojant sprogmenis nugriauti mokyklą , bet ji buvo tokia tvirta , kad tiesiog užkasti pasirodė esą lengviau, nei susprogdinti.

GidasSenyvas gidas, kuris seniau pats dirbo šioje itin slaptoje vietoje.

KasaSeptyni eurai, parašas, kad pats atsakai už savo gyvybę ir tu jau įtrauktas į šeštos valandos grupę.

Užrašas ant vartųUžrašas ant vartų.

Loading ZoneRadiacijaŽiūrint iš viršausPiešinysLifto šachtaLifto šachta.

AntenaDarbuotojų kabinetaiSeniau čia buvo darbuotojų kabinetai.

Vidinis kiemasSeni automobiliaiVaizdas į Berlyno miestąNuo aukštų stoties platformų atsiveria nepaprastas vaizdas į Berlyno miestą.

KemperisSenieji vietos gyventojai tvirtina, kad NSA buvo pastačiusi tunelius – evakuacijos kelius, išraizgiusius kalno vidų ir vedančius žemyn, net į nacių karinės technikos koledžą. Bet šią prielaidą patvirtinančių įrodymų kol kas nėra. Faktas, kad po šiuo statiniu yra tuneliai, bet į juos saugumo sumėtimais patekti mums nebuvo leista. Gido teigimu: prieš ketverius metus ten nuėjusi šešių asmenų grupė taip ir negrįžo, o sekančią dieną policija  kartu su ugniagesiais nieko nerado.

SkulptūraInformacinis stendasŠnipinėjimų stoties gyvavimo istorija baigėsi ir buvo apleista, sugriuvus Berlyno sienai.

 

#Vokietija

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__