ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Klaipėdos „DINAMO“ baseinas

2020/01/13 Administratorius 5 Komentarai

Sveiki, projekto Apleista Zona sekėjai, Jūsų dėmesiui, pirmasis straipsnis šiais metais. Palydėjome senus metus ir pasidarėme sau poros savaičių atostogas, kurių metu pabandėme šiek tiek atsitraukti nuo apleistų vietų. Per kelias praėjusias dienas Klaipėdos apskrityje buvo atrasta tiek daug naujų įdomių apleistų objektų, jog dabar reiks nemažai laiko, jog viską aplankyti ir aprašyti. Tuo labiau, jog iš paskos dar velkasi keli gigabaitai nuotraukų iš praėjusios vasaros. Keletą išskirtinių objektų iš užsienio ir taip pat dar viena Klaipėdos fortifikacijos reportažų ciklo dalis turėtų nustebinti Antrojo pasaulinio karo entuziastus. Ypač tuos, kurie domisi APK palikimu Klaipėdoje. Viskam savas laikas, o kol kas apsilankykime vietoje, kuri jau nemažai metų buvo planuojamų aplankyti vietų sąraše. Pasiruošimas aplankyti šią vietą užtruko gerokai ilgiau, nei pats apsilankymas ir nuotraukų redagavimas po jo. Visi iš mūsų trijulės yra buvę šioje vietoje, kai ji dar buvo veikianti. Aš asmeniškai čia lankiau plaukimo treniruotes prieš 15 metų.

Istorija

1976 metais (prieš 44 metus) uosto pašonėje buvo pastatytas uždaras 25 metrų ilgio „DINAMO“ baseinas, kuriame buvo 6 plaukimo takeliai ir porą tramplynų. Tuo metu uostamiestyje veikė trys uždari baseinai: „GINTARO“, „NEPTŪNO“ ir „DINAMO“. Išliko du, o veikia tik vienas. „NEPTŪNO“ baseinas stovėjo šalia Klaipėdos futbolo mokyklos, bet visai neseniai buvo sulygintas su žeme. „DINAMO“ baseinas iš pradžių priklausė tokiu pačiu pavadinimu pasivadinusiai sporto draugijai. Jame treniravosi Vidaus ministerijos atstovai ir policijos mokyklos auklėtiniai. Miestui šis baseinas niekuomet nepriklausė, bet Klaipėdos gyventojai visuomet galėjo susimokėti ir čia apsilankyti. Baseine vykdavo plaukimo pamokos ir taip pat buvo įsikūręs nardymo klubas. Penkių metrų gylyje buvo galima išmokti nardymo pradmenų.

Baseinas varlinukasNedaugelis žino, bet „DINAMO“ patalpose taip pat buvo ir antras baseinas. Tiesa, gerokai mažesnis – skirtas mažiems vaikams. Taip pat kelios pirtys, baras, kavinė. Teko girdėti, jog seniau čia buvo įrengti ir masažo kabinetai, bet nieko panašaus atrasti nepavyko.

VarlinukasBaseinas „varlinukas“.

BaseinasTuščias baseinasTuščias mažasis baseinas. Matosi, jog vietomis trūksta lempų ir pro lubas laša vanduo, bet bendrai – vaizdas neblogas.

PirtisViena iš pirčių. Šioje – elektra dar veikia.

FenaiPlaukų fenai. Taip pat vis dar veikia. Jeigu norite prisiminti, kaip garsiai jie ūžia, sekite naujienas youtube kanale. Vėliau įkelsiu ir video iš šio apsilankymo.

DraudimaiNo Vantos Here.

PirtisPirties krosnelė ir išradinga apsauginė tvorelė iš plytų.

DušaiPirties dušas.

TapkutėsFlipas ir Flopas.

PirtisDarbas. Pal. Stop. Įtampa.

Priklydę ženklai baseino požeminiuose tuneliuose buvo lyg pėdsakai, kurie padėjo rasti kelią į pagrindinį baseiną:

Baseino ženklai.

BaseinasPagrindinis baseinas. Grindys nuklotos storu dulkių sluoksniu.

Baseino grindys

ČiuožyklaČiuožyklos likučiai.

TakeliaiPlaukimo takelių juostos jau nuimtos ir sumestos į vieną kampą.

SuolasPlaukikų suolelis.

BaseinasBaseinasNusileidus į apačią.

Gylis - penki metraiрадиотехникаSenas радиотехника laikrodis vis dar rodo laiką.

BaseinasTramplynaiTramplynai šuoliams.

TramplynaiŠtai taip atrodo iš apačios.

TramplynaiBaseinasVaizdas iš viršaus.

ČiuožyklaČiuožyklaIš viršaus galima geriau apžiūrėti pačią čiuožyklą.

TramplynaiBaseinasPlaukikų startukai.

TakeliaiPlaukimo takeliai.

DraudimaiTo meto aktualijos.

DraudimaiJau ne kartą buvo prašoma…

BaseinasBaseinas ir čiuožykla.

BaseinasDugne.

BaseinasApšvietimas.

TakeliaiPaskutinis lankytojas duris uždarė prieš septynis metus. Pastato būklė buvo pripažinta avarine. Praėjus keletai metų vanduo buvo visiškai išleistas. Dabar matome, jog praktiškai visi įėjimai yra užmūryti. Dušai – išardyti. Elektros įranga – taip pat. Buvęs legendinis „DINAMO“ baseinas iš lėto laukia savo pabaigos. Tikiuosi buvo įdomu pažvelgti ir manau daugeliui skaitytojų, kaip ir man,- nostalgiškai prisiminti šią vietą. Jeigu turite senų nuotraukų, kuriomis norėtumėte pasidalinti, siųskite jas apleistazona@gmail.com Papildysiu reportažą. Ačiū už dėmesį! Iki greito!

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Komentarai

 1. M
  2020/01/14 - 10:29 am

  Skauda širdį iki kabar, kad tokia nuostabi vieta mire… Vaikystes ,,kaifas” buvo dinamas.. ir beje teko mažajam baseine gimtadienį užtureti su gimine tai faini prisiminimai su pirtelem..

 2. Albertas
  2020/01/14 - 11:03 am

  Ačiū labai!
  Prisimenu kaip mažas – dažnai labai lankydavau šita baseina. Šokinėjau nuo bokštelio ir nardydavau iki pat 5m dugno… :((

 3. Aleksejus Margevičius
  2020/01/14 - 2:30 pm

  Stovi baseinas, padarykit Vandens parkas, Druskininkuose yra, Vilniu yra, o ka mes ryžiai.

 4. zci
  2020/01/15 - 9:18 pm

  Teko lankyti ta varlinuka bunant vaiku… paaugliu bunant teko jau ir diziajame baseine nuo tramplynu pasokineti :-) nostalgija :-)

 5. Anonimas
  2020/07/04 - 3:26 pm

  Reikia gaivinti ar naują statyti – tik deja, sakys nerentabilu. Kuo daugiau sveikų ir laimingų žmonių yra nerentabilu…

Parašykite komentarą

__