ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Klaipėdos vandens saugykla

2015/11/10 Administratorius 3 Komentarai

Šiandien lankomės labai įdomioje vietoje. Daugiau, nei prieš 100 metų pačioje Klaipėdos miesto širdyje buvo išgręžtas gręžinys ir šalia pastatyta ši požeminė vandens saugykla. Šiandien skliautinė saugykla yra apleista. Antrojo pasaulinio karo metais vokiečiai puikiai išnaudojo šią vietą. Čia buvo įrengta neįprasta slėptuvė su keistu išėjimu – per kanalizacijos liuką (Plačiau aprašysiu kitame reportaže). Tai yra pati seniausia požeminė vandens saugykla Lietuvoje. Pastatyta XVII amžiaus pabaigoje.

Nuotraukos:

NusileidimasNusileisti galima dvejomis metalinėmis kopėčiomis. Rezervuaras yra apytiksliai 5 metrai po žeme. Metalinių kopėčių kokybė stebina ir po 70 metų. Antrojo pasaulinio karo metais vokiečiai čia jas pastatė, bet korozijos pėdsakai labai minimalūs.

VamzdžiaiOriginalūs vamzdžiai. Ant sienų puikiai matosi vandens lygis.

KolonosKolonos ir skliautai.

Saugyklos skliautai

Vandens saugyklaIš aukščiau.

Pagaliau buvo aplankyta vieta, apie kurią sužinojau jau labai seniai. Iš pradžių informacija apie šią vietą buvo pateikta labiau kaip legenda, nei faktas, kad tokia vieta po Klaipėda iš tiesų egzistuoja. Reikėjo tik giliau pasiknaisioti archyvuose ir tapo aišku, jog požeminė vandens saugykla Klaipėdos miestui savo metu buvo gyvybiškai svarbi. Po mūsų miestu yra ir daugiau požemių. Pasistengsiu juos visus aprašyti. Iki greito!

 

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Komentarai

 1. Mindaugas
  2015/11/17 - 3:54 pm

  O tai kur ta saugykla randas :)?

 2. Julius
  2019/01/14 - 4:47 pm

  O kur antra dalis pasakojimo, apie sia saugykla.

  • Administratorius
   2019/01/31 - 7:07 pm

   Antra dalis?

Parašykite komentarą

__