ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Senasis Klaipėdos malūnas

2015/11/08 Administratorius 1 Komentaras

Praeitais metais pradėjau intensyviai domėtis pramonės paveldu Klaipėdoje. Didžiosios gamyklos turėjo išgyventi du labai sunkius etapus – antrajį pasaulinį karą ir sovietmečio metus. Senų pramonės paveldo vietų išliko labai nedaug. Jau spėjau aprašyti pačius svarbiausius Klaipėdos miesto pramonės objektus, bet pro akis praslydo štai šie malūno griūvėsiai. Tiesa, viena iš seniausių pramoninio paveldo vietų Klaipėdoje. Jau 17 amžiaus planuose šiame sklype yra pažymėtas pramonės objektas, o iš 19 amžiaus šaltinių drąsiai galima spėti, jog čia būta malūno. Malūnas buvo baigtas statyti 1910 metais. Pokario metais vieta išlaikė pirminę funkciją. Į kultūros paveldo sąrašus šis objektas nėra įtrauktas. Prieš kelis metus prasidėjo statinių griovimo darbai, kurie vėliau buvo sustabdyti po to, kai miesto gyventojai pradėjo protestuoti. Panašu, jog klaipėdiečiai dar nepamiršo senojo malūno. Žengiam į teritoriją.

Nuotraukos:

Apleista teritorijaTeritorijoje buldozeriai spėjo nugriauti beveik visus pastatus. Taip pat ir patį malūną. Išliko tik senojo sandėlio griūvėsiai.

Sandėlio vidusRaudonų plytų mūro sandėlys.

Piltuvai

SklendėsLaiptaisLaiptai veda iki ketvirto aukšto.

Langai

 

Antras aukštasStogasPro tarpą matosi pirmojo aukšto lubos.

GriūvėsiaiInstrukcijų lenta Laiptinė

Pastatas avarinės būklės. Pačiame griovimo darbų įkarštyje buvo nutraukti naikinimo darbai ir betoniniai blokai grėsmingai pakibo ore.

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Komentarai

  1. es
    2016/01/15 - 5:02 pm

    Reiketu aplankyti ir senaja siuvykla klaipedos senamiestyje netoli turgaus. Idomu butu pamatyti kaip ji beatrodo is vidaus.

Parašykite komentarą

__