ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Nemirsetos kurhauzas

2013/09/27 Administratorius 0 Komentarų

Šiandien lankausi Nemirsetoje ir noriu jus supažindinti su jos pasididžiavimu kadaise buvusiu kurhauzu. Nemirseta – viena seniausių pajūrio vietovių, jau 8-13 amžiuje priklausiusių Palangos prekybiniam centrui. Tai šiauriausias buvusios Reicho teritorijos taškas. Nemirsetoje 19 amžiaus pabaigoje veikė pasienio muitinės punktas, laivų gelbėjimo stotis. Prie pagrindinio kelio (Palanga – Klaipėda) stovėjo viešbutis. 20 amžiaus pirmoje pusėje jis buvo vadinamas kurhauzu. 20 amžiaus antroje pusėje Nemirsetos centre įsikūrė karinis dalinys, kurhauzas rekonstruotas, pastatytos kareivinės, gyvenamųjų namų kariškiams kompleksas.

Seniau ir dabarKurhauzas seniau ir dabar…

Ponai ir poniosLaike pasiklydę ponai ir ponios.

Po tarybinės armijos išėjimo – Nemirsetos istorinio pastato langai buvo išdaužyti, suniokota aplinka. Tačiau dar dabar miesto valdžia nesiima nieko, kad istorija pulsuojantis namas atsigautų.

Išgriuvusi siena
ĮėjimasVidujePavojingas stogas.

Neaiškios paskirties patalpaApžėlusi teritorijaPora senų nuotraukų:

Pirma sena nuotraukaAntra sena nuotraukaNemirseta turi tokį pat kurhauzą, kokį turi ir Palanga. Tačiau Palangos centre įsikūrusiu istoriniu pastatu rūpinamasi, o jo vienmetis, Nemirsetos kurhauzas ir toliau stovi nuniokotas ir apleistas.

 

#Palanga

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__