ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Paminklas sportui. Vandens sporto bazė

2017/09/18 Administratorius 0 Komentarų

Šiandien keliaujame į pietinį Klaipėdos rajoną. Jauniems klaipėdiečiams šis rajonas greičiausiai asocijuojasi su uostu ir pramone, bet vyresni miesto gyventojai turėtų dar prisiminti 1980-ųjų valdžios planus šioje vietoje įrengti išskirtinę poilsio zoną su priėjimu prie Kuršių marių. Apie tuometinius gražius planus šiandien primena tik apgriuvęs silikatinių plytų pastatas ant marių kranto.

37 metai atgal

Šiandien niekas tiksliai nepasakys, kas sutrukdė klaipėdiečiams pietiniame miesto rajone turėti sporto ir poilsio zoną, bet manoma, jog tarptautinė jūrų perkėla, kuri buvo atidaryta 1986 metais ir buvo ta priežastis. Pagal 1977 metų Klaipėdos generalinį miesto planą, būtent dabartinės perkėlos vietoje ir jos prieigose turėjo būti plėtojama rekreacinė veikla.

J.Vaškevičiaus 76-771977 metų Klaipėdos miesto plane pažymėta irklavimo bazė. Autorius: J.Jaškevičius.

Iš kitos pusės – bendrovė „Lietuvos jūrų laivininkystė“ prisidėjo prie irkluotojų ir buriuotojų reikmėms skirtos bazės statybų finansiškai. Viskam užbaigti pritrūko laiko. Laiko iki nepriklausomybės. Tuo metu, kai 1990-aisiais ji buvo privatizuota, pastatui trūko tik apdailos detalių ir visi gyveno atidarymo nuotaikomis. Ant marių kranto turėjo būti įrengti treniruokliai irkluotojams, o viduje įrengtas baseinas su srove, jog treniruotis būtų galima visais metų laikais.

Šiandien

Irkluotojų bazėŠalia taip pat buvo pastatyta katilinė. Matoma nuotraukos kairėje.

Irkluotojų bazėVaizdas į Kuršių marias.

Kuršių mariosIrkluotojų bazėVidinis kiemelisVidinis kiemelis.

Apleistas baseinasTreniruočių baseinas.

Apleistos patalposVaizdas į mariasTuščia erdvėĮėjimas

Šiai dienai teritorija priklauso uostui ir jos ateitis visiškai nėra aiški.

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__