ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Nuostabus Rzewuski šeimos dvaras

2018/08/12 Administratorius 0 Komentarų

Įžanga

Kelionės po Lenkiją pradžioje pirmosios nakvynės vietai pasirinkome kuklų pakelės motelį netoli Lenkijos sostinės – Varšuvos. Vakare, tarp betoninių skydo sienų planuojant tolimesnį maršrutą, pastebėjome, jog keliausime pro urbanistinių tyrinėtojų puikiai žinomą miestelį – Lodz. Prisiminiau, jog būtent kažkur ten turėtų būti nepaprastai gražus apleistas dvaras. Sakoma, jog vienas gražiausių Europoje. Privalėjome ten sustoti. Į pagalbą pasikvietus savo seną draugą – „google maps“ palydovą, nesunkiai jį radome.

Metaliniai vartai

 

Seni metaliniai vartai patvirtina, jog esame teisingoje vietoje.

Istorija

Iš pradžių gali pasirodyti, jog dvaro istorija siekia porą amžių nuo mūsų laikų, bet iš tiesų jis yra dar ganėtinai „jaunas“. Prancūziškojo renesanso stiliaus dvaras Bratoszewice miestelyje buvo pastatytas 1922 metais. Brėžinius nubraižė tuomet žymus architektas iš Varšuvos Juliusz Nagórsk. Rūmai su uždaru vidiniu kiemeliu – oranžerija priklausė Rzewuski šeimai, kuri taip pat gyveno Varšuvoje, o vasaras praleisdavo čia. Dvaras lenkų šeimai priklausė palyginus neilgai. 1945 metais jame buvo įkurta žemės ūkio mokykla, o 1985 metais mokyklą nusiaubė gaisras, kuris ir buvo galutinis taškas šio nuostabaus dvaro istorijoje.

DvarasFasadinė dvaro pusė su dvigubais laiptais. Net ir iš išorės rūmai atrodo įspūdingai.

DvarasOranžerijos langai.

KoridoriusViduje patalpas jungia keli koridoriai. Puikiai matosi gaisro padariniai. Vietomis sienos atrodo tokios nestabilios, jog į antrą aukštą lipti nerizikavome.

ŽidinysOfisasBuvusios mokyklos pėdsakai.

Įgriuvusios lubosKoridoriusPatalposŽemėlapisSenas Europos žemėlapis viename iš koridorių.

Pianinas

OrandžerijaApžiūrėjus visą dvarą lieka įdomiausia dalis – didžiulė oranžerija pačiame rūmų centre.

FortepijonasMaloniai pro stiklinį stogą krentanti šviesa, senoviškas fortepijonas ir aptrupėjusios sienos sukuria tokį neįprastą derinį, kurio dar neteko matyti. Nuotraukomis perteikti visko neįmanoma, bet kiekvienas, kuris žavisi apleistu grožiu, privalo pamatyti šią vietą.

Apleistas dvarasLodz manorFortepijonasFortepijonasLodz dvarasDavaro kambariaiApleistas dvarasVieta iš tiesų išskirtinė. Viena tokių, kuriose atrodo, laikas tiesiog sustojo. Tam kartui tiek. Tikiuosi, šiomis nuotraukomis pavyko sužadinti norą tyrinėti ir ieškoti. Nuostabu žinoti, kiek dar nematytų vietų turime aplankyti. Iki greito.

#Lenkija

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__