ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Sena kaimo mokykla

2016/10/24 Administratorius 1 Komentaras

Įžanga

Šiandien trumpam nusuksime nuo pagrindinio kelio ir patrauksime Lietuvos kaimų link. Atitolus vos keliasdešimt kilometrų nuo Lietuvos didmiesčių, pamatyti galime ne vien išskirtinius medinius namus, miestams nebūdingą architektūrą, bet ir visiškai kitokius žmones. Per kelis metus pastebėjau, jog mažesniuose miestuose, kurortuose (kurie ne sezono metu būna visiškai tušti) ir kaimuose esantys apleisti statiniai išsilaiko žymiai geriau. Miestietiškas durnumas paprastai nebūna labai sveikas apleistiems pastatams. Gyvuliškų instinktų vedami miesto vaikeliai be gailesčio siaubia vargšus dvarus, slėptuves. Apleistas mokyklas ir dvarus. Teplioja sienas, po savęs palieka šiukšlių kalnus ir kitokiais būdais demonstruoja savo nesubrendimą. Su kaimo žmonėmis yra šiek tiek kitaip. Žmonės savo rankomis stato trobas ir puikiai supranta, jog savo aplinkoje taip elgtis būtų mažų mažiausiai kvaila. Natūraliai atsiranda pagarba savo aplinkai.

Mokykla

Taigi, norėčiau Jums aprodyti vietą, kuri yra puikiai išsilaikiusi jau daug metų. Ši medinė aštuonmetė mokykla yra įsikūrusi viename sename Lietuvos kaime. Nors kolega Donatas ir sakė, jog: „Pernai vaizdas buvo žymiai geresnis“, bet man visgi atrodo, jog čia „destrojus” praktiškai nulinis. Mokykla yra išsilaikiusi labai labai gerai. Klasėse vis dar galima ant stalų rasti mokinių knygas ir mokytojų žurnalus. Įspūdingai išlikusi ir mokyklos biblioteka, kurioje vis dar tvarkingai sudėtos mokinių laukia lietuviškos knygos. Vieta tiesiog magiškai traukia. Paskutinio skambučio skambesys čia nutilo jau prieš daug metų, bet mokinių pėdsakai puikiai išliko iki šių dienų.

Matematikos klasėje radau seną nuotraukų albumą. Dulkes nupūtus turėjau progą trumpam nusikelti į praeitį. Prieš daug metų fotografijose užfiksuotos mokyklos akimirkos atgyja.

LentynaViršutinėje lentynoje sudėtos guli Europos kultūros istorijos, kraštotyros ir Lietuvos istorijos knygos. Apatinėje – mokinių žurnalai nuo 1950-ųjų iki 1980-ųjų.

koridoriusPagrindinis mokyklos koridorius.

MuziejausKaip gi be muziejaus…

EksponataiMuziejaus eksponatai – aplinkiniuose kaimuose rasti rakandai.Žemėlapis

KabinetasLangasLaiptaiPagrindiniai mokyklos laiptai. Buvo ir dar vieni – siauresni.

Mokyklos laiptaiKlasėBiologijos/Chemijos mokslų klasė.

Stiklainiai

KonservaiMarinuoti gyvulėliai.

Traukos spintaNepatraukli traukos spinta.

KlasėLaurutė was here ;)

BibliotekaBiblioteka su aukso vertės knygomis „Robotas ir peteliškė“, „Ko klykia gervės“, „Laiškanešys neturi mirti“, „Dangus griūva“, „Faustas“ ir taip toliau.

KnygosKlasėAntro aukšto klasės buvo visos sujungtos.

Būk švarusVirtuvėMokyklos virtuvė ir „Stickerbombing’as“ ant šaldytuvo.

VirtuvėKlasė antrame aukšteAtvirutėAtvirutė iš aštuoniasdešimtųjų.

ArnasProjekto „Pirmyn į praeitį“ bendraautorius.

Plakatai

TelevizoriusTauro griaučiai ant katalogų spintelės.

LaisvalaikisSporto salėSporto salė pirmame pastato aukšte.

PinigaiUždarbis internete! 110 litų per valandą!

LiteratūraBlogos naujienos. Ant lentos perskaičiau, jog visi mirsime.

KlasėDonatasŠiam tipui esu dėkingas už galimybę pamatyti šį išskirtinį objektą.

Mokykla nėra didelė, bet viduje užtrukome kelias valandas. Norisi perskaityti visus užrašus, apžiūrėti viską. Tikrai dar čia sugrįšiu. Vieta be abejonės verta dėmesio. Mokykla, lik sveika!

 

 

 

Previous Post

Next Post

Komentarai

  1. Andrius Šironas
    2016/11/16 - 8:32 pm

    Taip ir neradau, kur čia ta mokykla yra :) ar čia kaip kas surado, tas surado, kas nežino tai tegul prie ekrano seilėjasi?
    Gyvai apžiūrėjus kai kuriuo bloge aprašomus objektus(kur yra nuorodos į vietą) tikrai aplanko įspūdingos emocijos.

Parašykite komentarą

__