ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Slėptuvė Nr.78

2019/12/16 Administratorius 0 Komentarų

Apytiksliai prieš 5 metus Klaipėdoje perkėlėm apleistų pastatų tyrinėjimą į kitą, „aukštesnį“, lygį.  Pradėjome ieškoti požeminių civilinės saugos slėptuvių. Jeigu gerai pamenu, pirmoji, kurią aptikome buvo buvusioje kino studijoje priešais miesto ligoninę. Slėptuvė buvo nedidelė. Viduje autentikos tik trupiniai – vos porą apdriskusių civilinės saugos plakatų… Tokia buvo pirmoji pažintis su slėptuvėmis Klaipėdoje. Skurdi, bet nepaprastai įdomi. Maži atradimai įkvėpė ieškoti toliau. Iš kolegų vilniečių sužinojome šiek tiek daugiau apie tai, kaip tai daroma ir pradėjome šukuoti Klaipėdą. Miestą, kuriame laukiniais 2014-aisiais apleistomis vietomis geriausiu atveju domėjosi trys žmonės. Ir dabar, kai tiek nemažai jau padaryta, šis miestas ir toliau stebina tuo, kas paslėpta giliai po žeme. jūsų dėmesiui dar viena šaltojo karo metais statyta požeminė slėptuvė Klaipėdoje.

SlėptuvėPagrindinis koridorius. Slėptuvės išplanavimas ne kartą matytas. Koridorius ir abiejose šonuose esančios patalpos. Svarbesnės apsaugotos hermetinėmis durimis, o mažiau svarbios turėjo paprastas medines duris.

SlėptuvėPatekimą į slėptuvę, kaip ir priklauso, saugo storos hermetinės durys.

SlėptuvėĮrengimai. Slėptuvė vis dar yra naudojama. Viduje veikia elektra.

Slėptuvės koridoriusSlėptuvėSlėptuvė Nr.78

SlėptuvėKoridorius. Dešinėje – laiptai į tualeto patalpą.

SlėptuvėNedidelės talpos atsarginis vandens rezervuaras.

WCSanitarinis mazgas.

HermaHermetinės durys koridoriaus gale.

SlėptuvėSlėptuvėElektros skydinės vis dar savo vietoje ir veikia.

SlėptuvėKaip gi be spalvotų telefonų.

SlėptuvėSlėptuvėOperatoriaus patalpa. matosi pulto – stalo likučiai. Slėptuvė buvo suprojektuota taip, jog būtų galima dirbti lygiai taip pat po žeme, kaip ir ant žemės.

SlėptuvėSlėptuvėOro valymo įrenginiai.

SlėptuvėOro ventiliacijos įrenginiai.

SlėptuvėManėt prasidės branduolinis karas ir nereiks eiti į darbą? Nė velnio!

SlėptuvėIšėjimas iš slėptuvės.

Tam kartui tiek. Trumpam lendam į paviršių. Greitu metu aprašysiu dar vieną slėptuvę. Išskirtinę ir savotiškai gražią. Sekite naujienas!

 

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__