ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Wasserman radaro bazė Hankø saloje

2019/06/09 Administratorius 0 Komentarų

Sveiki, ApleistaZona.lt sekėjai. Po nedidelės pertraukos ir vėl grįžtu prie pamirštų vietų tyrinėjimo. Smagu matyti, jog įsibėgėjus vasarai kolegos keliauja ir atranda vis daugiau naujų įdomių apleistų vietų. Atradus šiek tiek laisvo laiko ir aš kartu su bendraminčiais stengiuosi aplankyti vis kažką naujo. Šiandien dalinuosi nuotraukomis iš mažos salos Norvegijoje. Salos, kuri Antrojo pasaulinio karo metais buvo saugoma ir patekimas į ją buvo smarkiai ribojamas. Šiandien gerokai paprasčiau. Užtenka nusipirkti kelto bilietą. Panašiai, kaip mūsų Kuršių nerijoje.

Antrasis pasaulinis karas Hankø saloje apsilankė 1940-ųjų vasarą. Ši nedidelė sala buvo dalis Kammhuber linijos, kurią sudarė šimtai radarų iki pat šiaurinio kyšulio. Saloje tarnavo apytiksliai 150 vokiečių kareivių, kurie buvo pasiskirstę pamainomis. Taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas ir sargybai. Salą apjuosė gynybinis žiedas, kurį sudarė apkasai su spygliuota viela ir kulkosvaidžių bunkeriai.Hanko sala

Naktis Hankø saloje. Vaizdas į Šiaurės jūrą.

Radaro bazei aptarnauti reikėjo daug vyrų. Jie buvo apgyvendinti viešbutyje, kuris šiandien suteikia pastogę visiems čia atvykstantiems turistams. Radaras, kaip įprasta, buvo pastatytas aukščiausioje salos vietoje. Wasserman radarai galėdavo aptikti lėktuvus net 300km spinduliu, bet galėdavo sekti tik vieną lėktuvą vienu metu. Dėl šios priežasties tokio tipo radarai buvo statomi netoli vienas kito ir užtikrindavo visišką oro erdvės stebėjimą.

HankoWasserman radaras. Vidutinis aukštis – 45 metrai.

WassermanWasserman radaro pamatai šiandien.

KuoliukaiMaskuojančio tinklo kuoliukai.

PamataiRadaro pamatai.

PamataiHanko salos radarasHankoWassermanWasserman radaro pamatai.Tobruk

Vienas iš daugelio saloje esančių tobruk tipo kulkosvaidžio bunkerių, kurie turėjo užtikrinti pakrantės apsaugą.

TobrukTobrukHankoRadaro bazė.

PatalpaBuvusi dyzelinio generatoriaus patalpa.

PamataiPastatų likučiai.

Tobruk bunkerisDar vienas tobruk giliai miške.

Spygliuota vielaSpygliuota vielaVokiška spygliuota viela.

TobrukTobrukĮėjimasĮėjimas į bunkerį.

TobrukSaloje klaidžiojau gerą pusdienį. Tikiuosi, jog pavyko atrasti visus išlikusius statinius. Šiam kartui tiek. Iki greito!

#Norvegija

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__