ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Ruba bažnyčia Latvijoje

2019/03/07 Administratorius 0 Komentarų

Šiandien dar vienas apleistas objektas Latvijoje. Rubos evangelikų liuteronų bažnyčia jau daug metų stovi apleista dviejų vieškelių sankirtoje ir yra nutolusi nuo Lietuvos sienos vos 900 metrų. Apgiuvęs bažnyčios bokštas puikiai matosi iš Lietuvos.

Rubas1856Tikslūs bažnyčios pastatymo metai nėra žinomi. Yra keletą versijų, bet spėlioti nenorėčiau. Faktas, jog pastatas buvo pastatytas XIX amžiaus pirmoje pusėje. Mums šiandien matomas bažnyčios pastatas nebuvo pirmoji jo versija. Apytiksliai 1820 metais bažnyčia buvo atstatyta po to, kai ją nusiaubė gaisras. Antrojo pasaulinio karo metais pastatas taip pat šiek tiek nukentėjo, bet ir vėl buvo suremontuotas ir atnaujintas. Bažnyčia greičiausiai buvo apleista 1960 metais, kai vietinė valdžia jos atsisakė. Kaip buvo iš tikrųjų – nežinia. Galbūt tikintieji partizaniškai ir toliau čia lankėsi.

RubaRuba bažnyčiaRuba bažnyčiaRuba bažnyčiaRuba bažnyčiaRubaRubaRubaRubaRubaViduje radome nemažai žvakių ir naujai pastatytą kryžių. Prie durų kabėjo latvių kalba parašytas skelbimas. Panašu, jog bažnyčia nėra visiškai užmiršta.

2020.06.07

Rubadrone

 

 

#Latvija

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__