ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Žalgirio gatvės darželis

2016/04/14 Administratorius 3 Komentarai

Šiandien straipsnį pradėsiu kiek kitaip, nei įprastai. Paskutiniu metu pastebėjau labai įdomią tendenciją: paskelbus objekto aprašymą, komentaruose skaitytojai sudėlioja visus taškus ir padeda užbaigti sudėtingus reportažus, aprašyti statinius, kurių istorija iki tol nebuvo niekur užrašyta. Už tokius komentarus žinoma esu labai dėkingas. Norėčiau, jog ir šiandien pabandytumėte prisiminti senesnius laikus, galbūt paklausti kaimyno apie šį vaikų darželį Žalgirio gatvėje. Man nepavyko atrasti jokios konkrečios informacijos. Žinoma, jog objektas buvo statytas apytiksliai 1950-aisiais, o vienu metu patalpose buvo įsikūręs baras. Vieta tikrai nėra kuom nors išskirtinė, bet norėtųsi, jog ir ji būtų įtraukta į Klaipėdos pastatų archyvą. Juolab, jog Klaipėdos mieste dabar apleisti pastatai yra sparčiai griaunami, o pertekliu (palyginus su kaimyniniais miestais) niekuomet nesiskundėme. Ką turime, tą turime. Taigi, istorijos pastraipos kol kas nėra, bet tikiuosi, jog su jūsų pagalba ji greitai atsiras. Jeigu žinote ką nors apie šią vietą – rašykite komentaruose arba tiesiai man į el. paštą.

Nuotraukos

Baras

Turėklai

Laiptai

Virtuvė

Rūsys

DarželisTuščias darželio pastatas.

Neatsisveikinu. Tikiuosi, jog su jūsų pagalba galima bus užbaigti šį reportažą. Domina bet kokia informacija ir senos nuotraukos.

apleistazona@gmail.com
#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Komentarai

 1. Aleksandras
  2016/06/14 - 9:58 am

  Tegaliu vienu mažmožiu papildyti pasakojimą. Žalgirio gatvėje pagal tą patį projektą buvo pastatyti du vienodi pastatai. Vienas jų – čia aprašytasis. Kitame, pastatytame šiauriau, buvo įsikūrusi Žuvies pramonės darbuotojų ligoninė (žvejų ligoninė). Ten 1961 metais mirė mano Mama. Dabar tas antrasis pastatas gerokai pasikeitęs, pristatytas dar vienas dviaukštis korpusas. Ten šiuo metu veikia Klaipėdos miesto globos namai (Žalgirio 3a).

 2. Al
  2017/01/11 - 8:40 pm

  Ten salia dar vienas darzelis. Tik jis atrenovuotas ir veikia kazkokia istaiga. Pabandykit del detalesnes info kreiptis ten, gal kas ka zinos. Pamenu, kaip cia lakste vaikai. Uzdarius ji-buvo baras irengtas, veike nedidele parduotuve. Darzelio sone dar buvo nedidelis pastatas rakandams susidet. Gaila tokiu objektu.

 3. Gegis
  2018/07/22 - 10:29 pm

  o tame pastate nebuvo įsikūrusi kirpėjų mokykla? kažkada teko netoliese gyventi tai lyg ir pamenu kažką panašaus…

Parašykite komentarą

__