ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Lietuvai ūkininkų nereikia – Gruzdžių žemės ūkio mokykla

2020/05/31 Administratorius 0 Komentarų

Ką veikti, jeigu turi laisvą valandą ir keliauji po Žemaitiją? Galima aplankyti puodų namą arba gerokai dabar populiaresnę vietą – apleistą Gruzdžių žemės ūkio mokyklą. Pastaruosius kelis metus Gruzdžių kaimelis traukia urbanistinių erdvių tyrinėtojus iš visos Lietuvos.  Toks staigus šios mokyklos išpopuliarėjimas be abejonės buvo greitas nuosprendis pastatui. Nuotraukų internete jau gerokai per daug, bet vistiek pasidalinisiu keliais kukliais kadrais, kuriuos nupyškinau važiuojant pro šoną.

Trumpa istorija

Jau nuo 1924 metų čia gimdavo gyvulininkystės ir pienininkystės technikai, pieno kontrolės asistentai, veterinarijos felčeriai, žemės ūkio mechanizatoriai ir panašūs žemės ūkio pakraipos profesionalai. Jau po 2000-ųjų, čia pradėjo mokytis statybininkai, kirpėjai, staliai ir kitų profesijų atstovai. Mokymo trukmė neilga – 2 ar 3 metai. Gruzdžių žemės ūkio mokykla (taip pat žinoma, kaip – Gruzdžių technikumas) netgi turėjo savo mokomąjį ūkį, bendrabutį studentams. Mokykla stabiliai augo, viskas buvo daroma chronologiškai iki pat 2008 metų. Visi darbuotojai staiga atleidžiami. Durys užrakinamos.

Šiandien

MokyklaŠiandien čia tuščia. Per dešimt metų spėjo kažkas čia sukelti gaisrą. Pastatas kelis kartus buvo užkaltas, tiek pat kartų lentos vietinio jaunimo buvo nuplėštos.

MokinėsĮsivaizduojate, kaip išpopuliarėjo ši mokykla internete? Greičiausiai nebuvo tokia žinoma, kol nebuvo apleista. Vaikščiodami sutikome gal aštuonis žmones. Taip pat šias dvi moteris, kurios čia kadaise mokėsi. Atvažiavo iš Šiaulių apžiūrėti savo buvusios mokyklos po straipsnio internete. Sakė nori būti populiarios ir patekti į internetą.

koridoriusUžkalti langai.

Sporto salėNuniokota sporto salė.

Sporto salėKabinetasFizikos kabinetas.

KlasėTuščia klasė.

KlasėLietuvių kalbos mokymo priemonės voliojasi ant žemės.

KoridoriusekranasPirmo aukšto foje su projektoriaus ekranu.

koridoriusIT klasė.

klasėChemijos klasė.

laiptaiCentriniai Gruzdžių žemės ūkio mokyklos laiptai.

klasėČia buvo galima išmokti kelių eismo taisykles ir saugaus elgesio kelyje pagrindus.

SalėRenginių salė antrame aukšte.

klasėKieme gražuO kieme jau gražu. Iš už medžių pasirodė saulė. Metas judėti. Iki greito!

#Šiauliai

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__