ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Klaipėdos elektrinės slėptuvė

2016/02/26 Administratorius 4 Komentarai

Įžanga

Jeigu reiktų miestų tyrinėjimą suskirstyti šakomis, suskirstyčiau į tris atskiras. Pirmoje vietoje būtų apleisti pastatai. Visi miesto vaiduokliai, kurių savivaldybė taip smarkiai nemėgsta. Jie yra pirmiausia pastebimi, juos lengva atrasti ir dažniausiai patekti į vidų galima be didesnių pastangų. Sekantys būtų stogai. Laipiojimas stogais dažniausiai vadinamas tiesiog roofinimu. Stogus atrasti taip pat nėra labai sunku, bet patekti ant jų kartais yra sudėtinga. Dažniausiai rooferiai“ apsiriboja vien tik aukštomis vietomis. Paskutinė kategorija būtų požemiai. Į požemių kategoriją galima būtų įtraukti slėptuves, bunkerius, lietaus kolektorius ir kitokius tunelius. Akivaizdu, jog tokios vietos yra rečiausiai matomos ir sunkiausiai randamos.

Atsiplėšiau nuo paprastų apleistų objektų ir požemių digeriavimo” šaką išbandžiau palyginus neseniai. Šį kartą nerašysiu, kaip vyksta požemių paieška. Procesas tikrai įdomus, nors ir nėra lengvas. Prieš keletą metų kartu su kolega intensyviai Klaipėdoje pradėjome ieškoti požeminių slėptuvių ir sužinojome, jog mūsų miesto elektrinės teritorijoje, statant kaminą, po juo buvo pastatyta ir slėptuvė darbuotojams. Vis juokaudavom, jog patekus į šią slėptuvę, bus galima ramiai išeiti į digerio pensiją ir į lentyną prožektorius, virves ir fotoaparatus padėti.

Apvali slėptuvė

Kolegos Aleksandro inciatyva ši vieta pagaliau buvo aplankyta. Likau labai maloniai nustebintas. Nusileidus suktais laiptais, patenki į 1970-uosius. Atidarius storas hermetines duris, plūsteli šiltas oras, pakėlus saugiklį, užsidega šviesa ir pradeda groti senovinė „Радиотехника” radija. Tualete, šalia kriauklės, kaip ir priklauso, atpjautas ir padėtas guli ūkiško muilo gabalėlis, o vadavietėje, pakėlus seną telefono ragelį, pasigirsta tas senoviškas signalo garsas. Slėptuvė yra apvali. Iki šiol nieko panašaus neteko matyti. Klaipėdoje tai tikrai vienintelė tokios statybos slėptuvė. Gal net vienintelė tokia visoje Lietuvoje.


Apvalus sleptuves planas


Slėptuvę sudaro septynios patalpos. Bendra talpa iš bėdos” – 180 žmonių. Žmonės čia galėjo be problemų gyventi dvi paras. Nors slėptuvė nėra didelė, bet čia aptikau viską, ko gali prireikti. Tualetai, maisto sandėlis, oro filtravimo patalpa, akumuliatorinė ir netgi vadavietė. Vienoje patalpoje sukrauti guli mediniai suoliukai, o kitoje – tvarkingai sudėtos dujokaukės, filtrai ir apsauginiai kostiumai.

Nusileidimas

Patalpa žmonėmsGultai ir suoliukai.

Vandens talposTroškuliui numalšinti – 480 litrų vandens.

PlakataiInformaciniai plakatai su vintažiniais personažais.

StendasVisokie pavojai.

Švieslentė

SandėlisApsaugos priemonių sandėlininko postas. Telefonu nėra galimybės paskambinti.

DujokaukėsVaikiškos PDF dujokaukės. Gražiai vadinamos drambliukais”.

AkumuliatorinėAkumuliatoriaus patalpos durys.

Dujokaukių instrukcijos

WCVyriškų ir moteriškų trikampių kambarėliai.

VadavietėApvali devyniolikos kėdžių vadavietė.

Oro filtraiOro filtravimo patalpa.

IšėjimasIšėjimas.

Slėptuvė tikrai nėra didelė, bet joje yra viskas, ko gali reikėti pabaigą pasitinkant. Nesumeluočiau sakydamas, jog tai yra įdomiausia iki šiol mano lankyta slėptuvė. Iki greito!

 

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Komentarai

 1. gedv
  2016/03/28 - 11:17 pm

  Kur tiksliai yra ši slėptuvė?

 2. Ignas
  2016/04/06 - 3:26 pm

  @gedv DUK labai aiškiai parašyta, kad jei autorius koordinačių nedavė, tai reiškia, kad jis ir nesakys, kur ji yra.

 3. Ignas
  2016/05/16 - 2:45 pm

  Nutuokiu, kur galėtų būti slėptuvė, bet kadangi nesu tikras, noriu paklausti jūsų – ar ji nėra už kelių šimtų metrų nuo elektrinės esančiame iškilime :) ?

 4. Leidimas
  2017/04/11 - 3:20 pm

  Ar sunkus patekimas ? ar su leidimu ėjote?

Parašykite komentarą

__