Vizbaro pilaitės atminimui
2016/02/16 Administratorius 0 Komentarų
Pirmas ir paskutinis kartas
Pilaitės istorija trumpai
Vietinių gražiai vadinama „Vizbaro pilaitė“ buvo pradėta statyti dar 1923 metais ir tapo vienas garsiausių ir ekstravagantiškiausių gyvenamosios paskirties namų tuometiniame Kaune. Žaliakalnio šlaite iškilęs pastatas turėjo romantikos stiliaus bokštelį. Bokštelio liekanos matosi viršelio nuotraukoje. Vasario 16-osios proga visuomet virš bokštelio suplėvesuodavo Lietuvos vėliava.
Feliksas slepiasi nuo saulės.
Tai buvo inžinieriaus Felikso Vizbaro gyvenamas namas. Vizbaro bei jo žmonos Olimpiados Graudinaitės – Vizbarienės namuose lankydavosi ne vien jų šeimos artimas draugas kunigas Juozas Tumas – Vaižgantas, tapytojas Kajetonas Sklėrius, bet ir daug kitų iškilių laisvos Lietuvos kultūros, politikos ir visuomenės elito atstovų.
Po Vaižganto mirties 1933 m. F. Vizbaras šeimos draugo atminimo įamžinimui perstatė pilaitės kieme stovėjusį vieno aukšto mūrinį pastatą į dviejų aukštų bendrabutį. Bendrabutis buvo skirtas neturtingiems Vytauto Didžiojo universiteto studentams ir pavadintas mirusio rašytojo vardu.
Sovietmečiu pastate buvo įrengta apie 20 komunalinių butų, kol galiausiai 1981 metais, pagal architekto A.Sprindžio projektą pilaitė buvo rekonstruota į „Kauko“ restoraną. Toliau jau girdėta istorija. Nepriklausomos Lietuvos laikais restoranas buvo privatizuotas ir netrukus tapo apleistas.
Tam kartui tiek. Iki greito!
Šaltinis: www.autc.lt