ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Klaipėdos „Fanierkė” 2-a dalis

2017/06/23 Administratorius 0 Komentarų

Prieš pusantrų metų pirmą kartą puslapyje „Apleista Zona“ pasidalinau nuotraukomis iš vietinių puikiai žinomo pastato-vaiduoklio miesto pakraštyje. Pirmojo vizito metu nepavyko apžiūrėti visos gamyklos, nes antroji jos dalis dar buvo dalinai naudojama. Tuomet aprašiau tik apleistą zoną. Šiuo metu prieš metus lankytas pastatas jau yra nugriautas. Jeigu norite jį pamatyti – spauskite čia.  Netrukus po to, kai buvo nugriauta šios medžio apdirbimo įmonės katilinė, prasidėjo ir faneros cecho griovimo darbai. Atsirado proga čia apsilankyti. Tiesa, teritorija iki šiol yra akylai saugoma.

Trumpa istorija

Jau labai seniai madingas medienos transportavimo būdas buvo plukdyti rąstus upe. Medieną reikėjo apdirbti ir dėl to prie pagrindinės Klaipėdos miesto upės 1899 metais išdygo medienos apdirbimo įmonė pavadinimu Schälfabrik. Mediena visais laikais buvo labai naudinga statybos žaliava ir taip bėgant metams Klaipėdos mieste atsirado dar daugiau lentpjūvių, kurios buvo vienos didžiulės Klaipėdos įmonės sudėtinė dalis. Antrojo pasaulinio karo metais bendrovę pradėjo valdyti vokiečių karinė administracija ir gamybos kryptis pasikeitė, Ji buvo orientuota į karinę pramonę. Čia pagaminta lengva ir kokybiška fanera taip pat buvo naudojama ir sklandytuvams bei lėktuvų korpusams gaminti. Pilną įmonės istoriją ir daug įdomių istorinių nuotraukų galite pamatyti kolegos reportaže. Nuoroda čia.

Žengiame į vidų

Senas laikrodisLaikas čia sustojo gerokai po darbo valandų.

cechasAutoportretas ir ventiliacijos sistemos didybė.

cechasDidžiuliai langai puikiai iliuminuoja cechą.

CechasDidžiulės apleistos erdvės.

Gamybinės patalposPirmojo aukšto patalpos.

SpintelėDarbuotojų spintelės.

cechasRadiatoriaiCechasTrečiojo aukšto cechas.

LaboratorijaChemijos laboratorija.

LaboratorijaLaboratorijaLaboratorijaGamybinės patalposTualetaiLentelėcechasSienų papuošimaiCechasGriūvantis cechas.

Pasivaikščiojimą čia ir baigsime. Džiaugiuosi, jog pavyko pagaliau čia apsilankyti. Apleista didžiulė erdvė iš tiesų sukuria savotišką atmosferą. Keista tyloje vaikščioti vietoje, kurioje metų metus netilo staklių triukšmas ir darbuotojų žingsniai.

apleistazona.lt/klaipedos-fanierkes-katiline

niekonaujo.lt/20160222/klijuotines-faneros-cechas

 

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__