ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Žiemą pasitikome Lenkijoje (savaitgalio apžvalga)

2017/12/05 Administratorius 0 Komentarų

Sveiki, šiemet apleistos zonos duetas nusprendė žiemos sezoną atidaryti Lenkijoje. Savaitgalio trukmės išvykos mums nėra jokia naujiena, taigi per keletą metų spėjome jas labai pamėgti. Tiksliai suplanuotas laikas ir vairavimas pakaitomis leidžia pamatyti daug, o tuo pačiu dar pailsėti. Taigi, į darbus po tokio savaitgalio grįžtame pamaitinę istorijos ir griūvėsių išsiilgusį kirminą, o taip pat pailsėję. Siekiant iš arčiau supažindinti skaitytojus su apleistų vietų tyrinėtojų virtuve, rašau šį rašinėlį. Galbūt tokie užkulisių aprašymai turėtų tapti tradicija? Prieš porą savaičių sugalvojome, jog reikia lėkti į Lenkiją. Planuose šį kartą – tik karinis paveldas. Jeigu tiksliau – Antrojo pasaulinio karo metų įtvirtinimai. Tiesa, neplanuotai buvo aplankyti ir keli pro automobilio langą pastebėti pakelės objektai. Apsiribojome Podlaskie ir Warmińsko-Mazurskie regionais. Greitai objektų paieškai peržiūrėjome kolegų lenkų apleistų vietų žemėlapį, kurį galima rasti čia. Pasiruošimas kelionei taip pat labai paprastas. Dvi rezervacijos ir į bagažinę sumestas foto inventorius. Bendrai nuvažiuota kilometrų – 950.

MarijampolėPirmasis sustojimas Marijampolėje. Penktadienį po darbų iš Klaipėdos iki šio miestelio atvažiavom jau sutemus. Planas labai paprastas. Atsikeliam anksti ir lekiam iš karto link pirmojo objekto. Nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos yra vos 40km kelio.

Eiva HotelKuklus viešbutis pačiame Marijampolės centre. Rūsyje įrengtas naktinis klubas. Tiesa, dešimtą valandą vakaro labai mandagiai muzika nutilo.

VirtuvėlėVirtuvėlė keliautojams.

MapŠeštadienio rytas buvo greitas ir produktyvus. Pusryčiai degalinėje prie Lenkijos sienos ir su kava rankose kertame laiko juostą.

Wojtokieme mokyklaPirmasis sustojimas Lenkijoje – Wojtokieme kaimelyje. Tikslas – apleista lietuvių mokykla. Kaimas nuo Lietuvos sienos nutolęs vos 17km.

MokyklaKolegos iš Lenkijos paskutinį kartą šioje mokykloje lankėsi 2012 metais. Per tuos metus tikrai viskas pasikeitė. Pastatas šiuo metu paverstas sandėliu.

GramatikaRadiniai Wojtokieme mokykloje.

FiltraiCivilinė sauga. Dujokaukių filtrai.

Mokyklą apžiūrėjome labai greitai ir patraukėm toliau. Sekantis tikslas – Mazūrų kanalo šliuzas. Vieta žinoma visos Europos apleistų vietų tyrinėtojams. Kelias iki pat Mazūrų regiono ne mažiau įdomus. Ežerai, seni kaimai ir alėjos su šimtamečiais medžiais. Tikrų tikriausia Rytų Prūsija.

Lenkijos kaimasPrivažiavome kaimą Mieruniszki. Penkiolikos minučių sustojimas prie netikėtai pastebėtų bažnyčios griuvėsių. Dažniausiai keliaujame kaimais. Ypač važiuojant Lietuvoje. Viskas trunka ilgiau, bet taip tikrai įdomiau. Galima nors minimaliai susipažinti su vietine fauna.

1710Apleista evangelikų bažnyčia. Objektas aplankytas visiškai atsitiktinai.

MazurianArtėjant vakarui, neskubėdami pasiekėm Warmińsko-Mazurskie. Ežerų kraštas, kuriame Antrojo pasaulinio karo vokiečių fortifikacija – vienas iš pagrindinių turistų traukos objektų. Pritraukė ir mus.

bilietAntrasis šeštadienio objektas – Mazūrų kanalo šliuzas ( objektas viršelio nuotraukoje). Panašu, jog šliuzas yra tikras urbanistinių turistų traukos objektas. Navigaciją galėjome ir išjungti, nes iš tolo kelią mums rodė ženklai, žadantys požeminius tunelius ir vokiškus povandeninius laivus. Sustojome arčiausiai vietos. Visiškai tuščioje automobilių stovėjimo aikštelėje iš karto prisistatė vietinis malkų skaldytojas: Five zloti for your car“. Iš anksto noriu pabrėžti, jog sugebėjome visą savaitgalį išsisukti su penkiais eurais grynųjų. Gavome keturis eurus grąžos ir patraukėm mėšlynais link šliuzo.

Mazūrų kanalo šliuzasMazūrų kanalo šliuzas. Gigantiškas, išskirtinis statinys. Šis šliuzas ir buvo esminė paspirtis važiuoti į šią savaitgalio išvyką. Pradėjus domėtis apleistais pastatais, internete pamačiau, jog toks objektas egzistuoja ir ilgą laiką norėjau savo akimis jį pamatyti. Objektas nenuvylė. Pilnai aprašysiu atskirame reportaže.

Antroji nakvynėŠeštadienio nakvynės vieta. Nakvojome gyvenvietėje prie Jezioro Swiecajty ežero. Miegantis kurortas, kuriame tokiu metų laiku galima gauti puikų kambario numerį už gerą kainą. Pavakarieniavus sugalvojome, jog reikia dar nuvažiuoti kelis kilometrus ir pabandyti visiškai sutemus pafotografuoti Himlerio bunkerį miškuose. Nuo nakvynės vietos iki bunkerio – 6km. kelio.

BunkerisŠviesų žaidimas. Ilgo išlaikymo dėka miškas atrodo apšviestas.

BunkerisŠeštadienio vakarą šiuo bunkeriu ir užbaigėm. Detalus aprašymas laukia atskirame reportaže.

Sekmadieniui pasilikome paskutinį objektą – Vilko irštvą – Hitlerio bunkerių kompleksą ir kelionę namo.

BėgiaiVilko irštvos bėgiai.

Apžiūrą pradedame nuo geležinkelio stoties paieškos. Prieš keletą metų, vasarą, jau lankiausi Vilko irštvoje”. Šį kartą atmosfera buvo žymiai geresnė. Iškritus pirmam sniegui čia nesutiksi praktiškai nei vieno turisto. Tik vienas kitas – prijaučiantis su karinėmis kelnėmis ir fotoaparatu rankose.

stotisSena nuotrauka, kurioje Adolfas Hitleris laukia atvykstančio traukinio. Šią vietą radome. Aprašysiu detaliai viską jau netrukus.

Vilko guolisAtvykdami norėjome įsigyti vilko irštvos miestelio žemėlapį. Vietiniam kioske kaina – 5 zlotai. Atsiskaityti galima tik grynais. Jau galvojome, jog reiks vaikščioti be žemėlapio, bet šovusi puiki mintis leido sau įrodyti, jog tikrai galima keliauti tik su banko kortele ir grynieji jau nereikalingi. Lenkai atviri pasiūlymams. Savo nenaudai iškeitėm grąžą iš praeitos dienos į zlotus ir įsigyjome teritorijos planą.Vilko guolisRami sekmadienio popietė su šiais apsamanojusiais gigantais buvo puikus savaitgalio užbaigimas. Vilko irštva tiesiog alsuoja istorija. Atgal į Klaipėdą važiavome pro istorinį Kętrzyn miestą ir grįžome jau visai sutemus. Visi aukščiau paminėti objektai bus aprašyti detaliau. Iki greito!

 

#Lenkija

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__