ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Apleista Mėrūniškio bažnyčia

2018/02/25 Administratorius 0 Komentarų

Keliaudami dažniausiai stengiamės susidaryti tikslų maršrutą ir numatyti bent kelis „pagrindinius“ objektus, kurie bus esminiai taškai, bet taip pat paliekame maždaug trečdalį laiko neplanuotiems sustojimams. Maždaug tokia dalis visų objektų ir yra aptinkama atsitiktinai. Jų neieškant. Vienas iš savaitgalio kelionės į Lenkiją neplanuotai aplankytų objektų – ši apleista protestantų bažnyčia Mėrūniškio gyvenvietėje.

Sena nuotraukaKaro metai. Bažnyčia buvo laikinai paversta sandėliu.

Jau 1545 m. Mėrūniškių bažnyčia buvo vadinama protestantų bažnyčia. Tartaro invazijos metu 1656/57 m. Bažnyčia buvo sunaikinta ir ją pradėta atstatinėti tik nuo 1695 m. Darbai vyko iki pat 1710 m.
Buvo pristatytas trijų aukštų bokštas. Nuo 1760 m. jis turėjo piramidės formos stogą su ornamentais. Pietinėje bažnyčios pusėje buvo niša su didžiuoju kryžiumi. Bažnyčios interjeras su šoninėmis galerijomis turėjo plokščias medines lubas. 1925 m. buvo suskaičiuoti 3822 Mėrūniškio parapijos nariai. Artėjant Raudonajai armijai, parapija liko be tikinčiųjų. Didžioji dalis kaimo gyventojų pabėgo, o bažnyčia buvo iš lėto griaunama.bažnyčia

 

 

 

 

 

 

 

bažnyčiabokštasbažnyčiabažnyčiaįėjimas į bažnyčiąbažnyčiabažnyčiabažnyčiaMėrūniškiai buvo protestantų bažnyčios kaimas, kurio bažnyčia jau paminėta 1545 m. 1945 m., Praėjusiais Antrojo pasaulinio karo metais, iš tiesų buvo galima švęsti 400-ąsias Mierunskeno bažnyčios metines. Vertėtų paminėti krikščionį Zürcherį, kuris bažnyčios parapijoje dar prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo klebonas. Zürcheris savo anti-naciškų pažiūrų neslėpė ir savo pamoksluose. 1937 m. Jis buvo suimtas ir įkalintas pirmą kartą Olecko mieste, vėliau Ełk. Tolimesnė jo lemtis nėra žinoma.

 

#Lenkija

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__