ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Motorinis laivas R-51

2021/04/17 Administratorius 0 Komentarų

Išgyvenęs šaltąjį karą, perestroiką ir Sovietų Sąjungos žlugimą tikrasis Maskvos laivų statyklos pasididžiavimas šiandien plūduriuoja niekam nereikalingas ir atrodo vos vos laikosi ant vandens paviršiaus. Nuo Baltarusijos iki Tolimųjų rytų.  Motorinio keleivinio laivo „Maskva“ skirtingų modifikacijų egzempliorių galima atrasti visose buvusio komunistinio bloko šalyse. Didelė dalis jų – naudojama iki šiol.

Vitrininiai langai

Laivas buvo suprojektuotas 1965 m. RSFSR upių laivyno ministerijos centriniame projektavimo biure, o 1969 m. Buvo paleistas pagrindinis projekto laivas, kuris sėkmingai išlaikė jūros bandymus. Nauji keleiviniai laivai pradėjo greitai užkariauti Maskvos upę, centrinėse pėsčiųjų trasose pakeitę mažus „Moskvičius“, kurie buvo siunčiami dirbti keltais.

Laipteliai vedantys į antrą aukštą

Originalaus projekto „R-51“ motorinis laivas yra dviaukštis keleivinis laivas su laivo gale įrengtu mašinų skyriumi, o viršutiniame aukšte – vairine.
Viršutinis keleivių denis yra atviras. Šaltojo karo laikotarpiu „Maskva“  tipo laivus galima buvo greitai paversti plūduriuojančiomis ligoninėmis ir laivais, skirtais gyventojams evakuoti. Pagal projektą „Maskvoje“ buvo sumontuoti du pagrindiniai dyzeliniai 150 arklio galių varikliai..

Erdvus keleivių denis
Viršutinis denis
Įgulos patalpos
Vairinė

Visus skaitytojus sveikinu su sugrįžusiu pavasariu. Iki greito!

#Lietuva

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__