ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Senasis Fajalio tiltas

2016/11/21 Administratorius 0 Komentarų

Įžanga
Šiandien nusikelsime su jumis šiek tiek toliau, nei iki šiol. Rudens atostogų metu „Apleistos Zonos“ fotoaparatas keletą kartų buvo atidžiai apžiūrėtas oro uosto apsaugos darbuotojų, išgyveno keletą skrydžių ir taip trumpam atitrūko nuo Rytų Europos drėgno klimato ir architektūros. Keliais sekančiais reportažais aš pasistengsiu aprašyti toli toli nuo Lietuvos nutolusios, kažkur Atlanto vandenyne esančios salos (ne)turistinius objektus, kuriuos pavyko man aptikti. Pradėkime nuo seno gražaus tilto. Madeiros saloje visuomet vasara. Čia vegetacija pamirštus objektus išgražina iki nematyto lygio.
Kas per tiltas

Fajalio senasis tiltas vienu metu buvo laikytas ilgiausiu tiltu visoje Madeiros saloje. Šis 130 metrų ilgio tiltas buvo atidarytas 1904 metais. Deja, bet po didžiulės audros, kuri vyko prieš trisdešimt du metus, senasis tiltas buvo gerokai apgriautas. Iki šių dienų išliko tik trys iš septynių arkų. Kai 1984 metais severo audra smogė šiaurinei pakrantei, keturios tilto arkos neatlaikė stiprios srovės ir Ribeira do Faial upės krantai tapo atskirti. Nepaisant to, jog tiltas neteko keturių arkų, senieji Fajalio kaimelio gyventojai šį XX amžiuje statytą tiltą, vis dar vadina „Septynių burnų tiltu“. Buvo nuspręsta tilto neatstatinėti, o šalia pastatyti naują tiltą, pavadinimu „Liepos pirmasis“. Senasis Fajalio tiltas buvo apleistas ir pamirštas

Nuotraukos

Prasibrovęs pro spygliuotus džiungliškus vijoklius, priartėjau prie šio gražuolio. Su naujuoju tiltu nepalyginsi, bet lyginti ir nebūtų galima. Pažiūrėkime, kaip atrodė pramonės objektai, kai žmonės taip baisiai dar netaupydavo.

Senasis tiltasŽvelgiant išilgai senojo kelio.

Fajalio tiltasTikiu, jog nebuvo būtina, bet geltona linija pažymėjau audros metu nugriautą dalį.

TiltasLaiptukaiAnt tilto užlipti ir nuo jo nusileisti galima laiptukų pagalba.

TiltasTolumoje matosi išlikusi trijų arkų tilto dalis.

TiltasKitoje pusėje. Žvelgiant žemyn. Dabar apačioje teka tik siauras upelis, o senosios upės krantuose buvo nutiesti šaligatviai ir gatvės.

Sena gatvėLink tilto vedė ir senas kelias, kuris šiuo metu taip pat yra apleistas. Dingo tiltas, dingo ir keliai.

LaiptaiPakilimas ant pylimo kelio.

Tiltas ir keliasApleistas ir kalnų gamtos pasiglemžtas senasis kelias.

Tilto istorija ganėtinai paprasta. Šioje saloje mačiau ir daugiau tokio tipo tiltų, kurie kuo puikiausiai yra naudojami iki pat šių dienų. Tiesa, šis buvo pats ilgiausias. Greitu metu aprašysiu ir kitas šioje saulėtoje saloje aptiktas įdomias užmirštas vietas.

#Portugalija

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__