ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Varšuvos dujų saugyklos

2017/02/17 Administratorius 0 Komentarų

Šiandien trumpam keliaujame į Lenkiją. Aplankysime vietą, kuri vietinių miestų tyrinėtojų yra vadinama Varšuvos koliziejumi. Ši vieta yra ypač populiari Europos miestų tyrinėtojų tarpe, o taip pat ir fotografų iš viso pasaulio.  Iš tiesų – erdvė atima žadą. Wolos rajone išdygusios trys raudonų plytų dujų saugyklos nėra toli nutolusios nuo miesto centro. Neskubėdami ėjome nuo centrinės stoties link pramoninio Varšuvos rajono ir per gerą pusvalandį pasiekėm vietą. Teritoriją supa sena plytų siena. Šiaurės pusėje yra įsikūręs muziejus ir į teritoriją galima patekti dviem būdais: Iš gatvės pusės lipant per sieną arba pro muziejaus teritoriją.  Šeštadienio rytas buvo nepaprastai ramus ir ilgai negalvodami šokome per plytų kliūtį. Patekus vidun prasidėjo įprastas procesas. Daugiau jokių žodžių, koliziejaus tylą nutraukė fotoaparato užrakto spragsėjimas. Deja, bet tai truko neilgai. Fotografuojant antrą saugyklą iš niekur pasirodė lenkiški ekstremalai su virve. Jaunuoliai dėl tik jiems suprantamos priežasties bandė nusileisti į saugyklos apačią. Bandymus lydėjo garsus juokas ir labai ne vietoje keliamas triukšmas. Kas buvo toliau? Nors buvome pastebėti, bet mums pavyko staigiai evakuotis iš perimetro. Jauniesiems diggeriams nepasisekė taip gerai.

Varšuvos dujų saugyklos sena nuotraukaApgriuvusios dujų saugyklosVaršuvos dujų saugyklos sena nuotraukaWolos dujų bendrovė yra puikus 19-ojo, 20-ojo amžiaus architektūros pavyzdys. Neoklasikinio stiliaus pastatai šioje vietoje išdygo dar 1888-aisiais.

Varšuvos dujų saugyklosSaugykla kiauru stogu.

Varšuvos dujų saugyklosPalei sienas vedantys laiptai. Jais teoriškai kažkada buvo galima pakilti prie cisternos ir atlikti priežiūros darbus.

Varšuvos dujų saugyklosPirmoji saugykla.

Varšuvos dujų saugyklosAntroji saugykla ir viršaus.

Varšuvos dujų saugyklosKylant į viršų yra pasiekiami keli lygiai. Kuo aukščiau – tuo būklė prastesnė.

Varšuvos dujų saugyklosVaršuvos dujų saugyklosMetalinės kopėčios viršutiniame lygyje.

Antrojo pasaulinio karo metu šie statiniai buvo sunaikinti ir tik po karo atgavo savo pirminę išvaizdą. Apytiksliai 1970 metais dujų poreikis smarkiai sumažėjo ir Wolos dujų gamykla vėl buvo uždaryta. Šį kartą – visam laikui. Praėjus septyniams metams po uždarymo čia atsidarė muziejus. Tiesa, senosios saugyklos ir toliau yra apleistos.

 

 

#Lenkija

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__