ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Karaliaus Vilhelmo tiltas

2015/08/11 Administratorius 1 Komentaras

Vilhelmo kanalo tiltas buvo pastatytas prieš 111 metų. Tokio tipo konstrukcijų tiltai mūsų krašte yra tik keli, būdingi būtent Mažosios Lietuvos teritorijai. Nepaisant to – pats tiltas nėra įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą. Tai buvo vienas iš dvejų tiltų, kurie jungė kanalo krantus. Deja, bet kitas tiltas neišliko. Pokario metais netoli tilto kariškiai įsirengė poligoną – teritorija buvo saugoma. Per paskutinius penkerius metus tiltas labai palengvėjo, kai juo susidomėjo metalo vagys. Jeigu prieš kelis metus dar buvo galima juo pereiti – tai šiandien be alpinistinės įrangos beveik nebeįmanoma.

Seniau:
Sena nuotraukaSena tilto nuotraukaTilto sena nuotraukaDabar:

TiltasTilto dabartinis vaizdas.

TurėklaiMetaliniai tilto turėklai.

DetalėNusveriamojo mechanizmo detalė.

Atsvaros taškasAtsvaros taškas.

1977Įrėžta data.

Kulkos žymėkulkos žymė. Tilto konstrukcijos vietomis smarkiai suvarpytos kulkų.

Nusvirusi pusėNusvirusi tilto pusė.

Kitu kampuŽvelgiant kitu kampu.

Iš priekioŽvelgiant iš priekio.

TarpasTarpas tarp konstrukcijų.

Medinė dalisMedinė tilto dalis.

KolegaKolega Albertas.

VaržtasVaržtas ant platformos.

Žvelgiant į vandenvietęNuo tilto konstrukcijų žvelgiant į vandenvietės pusę.

Poligono pusėŽvelgiant į poligono pusę.

KanalasVilhelmo kanalas.

1935 metų žemėlapisMetas judėti link sekančio objekto. Iki greito!

 

 

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Komentarai

  1. Aleksandras Sakas
    2019/01/19 - 11:56 am

    Ieškodamas žinių apie Vilhelmo kanalo pirmojo (nuo Klaipėdos) tilto likimą, užėjau šį straipsnį. Manau, nesumažinsiu jo vertės savo pastabomis.
    Pirmiausia, netikslus straipsnio pavadinimas – juk kalba eina apie Karaliaus Vilhelmo kanalo vieną iš tiltų? Toks ir galėtų būti straipsnio pavadinimas. Per kanalą iki 1873 metų buvo pastatyti 9 mediniai tiltai, paskui, atrodo, dar vienas. Po 30 metų mediniai tiltai buvo keičiami metaliniais. Nė vienas jų neturėjo Karaliaus Vilhelmo vardo. Jie buvo vadinami artimiausių vietovių vardais.
    Jūsų tyrinėtas ir fotografuotas tiltas – antrasis nuo Klaipėdos. Juo per mišką ėjo kelias, jungęs Kairių ir Stariškės kaimus. Buvo vadinamas Stariškės tiltu, dabar dažniau vadinamas Kairių tiltu.
    Straipsnį iliustruojančios senosios nuotraukos yra kito – pirmojo – tilto. Matote, kad nuotraukose tiltas – plyname lauke? Šio (Smeltės?) tilto neliko, pastačius Vakarų laivų remonto įmonę. Tuomet per kanalą, bet jau kitoje vietoje, buvo pastatytas kitas gelžbetoninis žemas tiltas, po kuriuo joks didesnis laivelis nepraplauktų. Ta vieta, kur buvo senasis tiltas, dabar yra Malkų įlankos akvatorijoje.
    Žinoma, kuri nors iš senųjų nuotraukų tiktų Kairių tilto likučiams iliustruoti, tik reiktų pabrėžti, kad jose yra kitas, ne Kairių, bet panašus to paties kanalo tiltas.
    Gaila, bet Kairių tilto ikikarinio vaizdo man, kaip ir Jums, rasti nepavyko.
    Su geriausiais linkėjimais – Aleksandras Sakas, Klaipėda.

Parašykite komentarą

__