ApleistaZona.lt

(Ne) Turistinis miesto gidas

Pasivaikščiojimas Šateikių raketų bazėje

2021/05/28 Administratorius 0 Komentarų

Norint pasiekti šią vietą tikrai nereikia jokio papildomo pasiruošimo. Kadaise buvusioje itin slaptoje teritorijoje šalia gyvenantys žmonės dabar renka uogas, o mes čia nusprendėme pavedžioti šunį. Į buvusią antžeminių raketų bazę veda platus betoninis kelias, bet automobilį rekomenduočiau palikti šiek tiek nuošaliau arba rinktis pravažesnę transporto priemonę.

55.99318, 21.645864

Dar giliame sovietmetyje pelkėtuose miškuose tarybinė kariuomenė įrengė antžeminių raketų bazę. Didžiulė teritorija buvo atskirta į du atskirus perimetrus. Tai buvo visiems dabar puikiai žinomos Platelių požeminės raketų bazės dalis – antžeminiai divizionai. Jos kartu sudarė 179-ąjį raketinį pulką.

Angaro likučiai

Šiame miške buvo pulko vadovybė, pulko kovinės paramos ir aptarnavimo padaliniai ,branduolinių užtaisų surinkimo brigada. Iki šios dienos išliko vos keletą angarų.

Čia buvo laikomas branduolinis ginklas
Raketų paleidimo aikštelė
Dar vienos aikštelės likučiai
Kas važiuos pirmas?
Angaro griaučiai
Miške nesunku pasiklysti
Autentika

Raketų bazė prie Šilutės

55.33016, 21.579783

Ar žinojote, jog didžiulė raketomis ginkluota buvusi karinė bazė taip pat yra šalia Šilutės esančiame Rumšų kaime? Nors atrodo, jog nieko įdomaus čia neliko, bet patyrinėjus senas palydovines nuotraukas matosi, jog miške slepiasi dar nemažai neatrastų statinių.

Kareivinės
KPP posto likučiai
Išardytos starto aikštelės
Technikos garažai giliai miške

Kviečiu tyrinėti ir atrasti! Iki greito!

#Klaipėdos apskritis

Previous Post

Next Post

Parašykite komentarą

__